Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Oprowadzanie z przewodnikiem
W środę, 15 maja Płocka Galeria Sztuki zaprasza na oprowadzanie z przewodnikiem po międzynarodowej wystawie ilustracji „Biegnąc z wilkami”. Podczas oprowadzania zostanie przybliżony kontekst prezentowanych dzieł, będzie również okazja do zadania nurtujących uczestników pytań. Początek oprowadzania zaplanowany jest na godz. 16.30.

Oblicza rockowej mistyki
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Andrzeja Dorobka „Oblicza rockowej mistyki”. Tym razem bohaterem prelekcji multimedialnej będzie Jim Morrison. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 16 maja o godz. 18.00 w Kinie za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10).

Warsztaty w MŻM
W czwartek, 16 maja Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) zaprasza na warsztaty „Literatura hebrajska w Polsce międzywojennej”. Zajęcia poprowadzi dr Magda Sara Szwabowicz – hebraistka, badaczka literatury i tłumaczka. Warsztaty rozpoczną się o godz. 18.00 w siedzibie organizatora.

Urodziny aligatorzycy Marty
Płocki ogród zoologiczny (ul. Norbertańska 2) zaprasza na uroczyste obchody 89. urodzin aligatorzycy Marty. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają historię Marty, będą mogli wziąć udział w „krokodylich” warsztatach plastycznych oraz spróbować urodzinowego tortu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 maja w godz. 12.00-15.00.

Młodzi artyści – dla druha Wacława
W sobotę, 18 maja o godz. 17.00 odbędzie się koncert z okazji 105. rocznicy urodzin druha Wacława Milke „Młodzi artyści – dla druha Wacława”. W programie koncertu znajdą się utwory m.in. Chopina, Bacha oraz Beethovena. Koncert odbędzie się w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8).

Wędrówki po pięciolinii
Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza najmłodszych na kolejną odsłonę cyklu „Wędrówki po pięciolinii”. Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie „Prząśniczka” oraz inne pieśni Stanisława Moniuszki. Koncert odbędzie się w niedzielę, 19 maja o godz. 10.30 i 11.30 w sali koncertowej PSM (ul. Kolegialna 23).

(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Oprowadzanie z przewodnikiem We wtorek, 2 kwietnia Płocka Galeria Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.