Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Nie było żadnej nadziei
Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) zaprasza w środę, 17 kwietnia na projekcję filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. Scenarzystką i reżyserką filmu jest Kama Veymont. W obrazie zostały wykorzystane niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia i filmy. Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 11.00 oraz 18.00.

Oprowadzane w PGS
W środę, 17 kwietnia Płocka Galeria Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie Marka Jaromskiego „Sprawdzam”. Przewodnik wskaże najważniejsze wątki w twórczości artysty, a także przybliży uczestnikom kontekst prezentowanych dzieł. Spotkanie będzie również okazją do zadania pytań nurtujących uczestników. Oprowadzanie rozpocznie się o godz. 16.30.

Zimna wojna
W środę, 17 kwietnia płockie „Kino za Rogiem” zaprasza do obejrzenia nominowanego do Oskara w trzech kategoriach filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. W role głównych bohaterów obrazu wcielili się Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. Seans rozpocznie się o godz. 19.00 w siedzibie kina (ul. Jakubowskiego 10).

Oblicza rockowej mistyki
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza w czwartek, 18 kwietnia na prelekcję multimedialną Andrzeja Dorobka „Oblicza rockowej mistyki, odsłona I: Van Morrison”. Prezentacja rozpocznie się o godz. 18.00 w siedzibie organizatora (ul. Jakubowskiego 10).

Ułaskawienie
W poniedziałek, 22 kwietnia Novekino Przedwiośnie zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Spotkania filmowe”. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć obraz w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego „Ułaskawienie”. Seans tradycyjnie rozpocznie się o godz. 18.30.

Green book
Kino Helios zaprasza w poniedziałek, 22 kwietnia na seans z cyklu „Kino konesera”. Widzowie będą mogli obejrzeć film uhonorowany trzeba Oskarami, w tym w kategorii najlepszy film – „Green Book”. Seans rozpocznie się o godz. 18.30.

Zajęcia twórcze dla dzieci
We wtorek, 23 kwietnia Klub Osiedla Łukasiewicza PSML-W (ul. Łukasiewicza 28) zaprasza dzieci w wielu 10-13 lat na zajęcia twórcze. Warsztaty zostały zorganizowane w związku z Światowym dniem książki i praw autorskich. Zajęcia rozpoczną się o godz. 16.30.

(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Purim Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) zaprasza na „Purim: karnawał, przebrania, słodkości”. Purim, czyli …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.