Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Paragraf 148
We wtorek, 18 września o godz. 17.00 Książnica Płocka zaprasza na promocję książki Jacka Ostrowskiego „Paragraf 148” w przededniu jej ogólnopolskiej premiery. Spotkanie z autorem odbędzie się w sali kolumnowej Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6).

Środa literacka
W środę, 19 września w Muzeum Mazowieckim (ul. Tumska 8) odbędzie się spotkanie autorskie Leszka Żulińskiego. Będzie ono poświęcone Zbigniewowi Herbertowi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

Atak paniki
20 września (czwartek) o godz. 13.00 i 18.00 kino Helios zaprasza na kolejny seans z cyklu „Kultura dostępna”. Tym razem wyświetlany będzie film „Atak paniki”.

Artykuł 18
W czwartek, 20 września w ramach Festiwalu Objazdowego WATCH DOCS, odbędzie się projekcja filmu „Artykuł 18”. Seans rozpocznie się o godz. 18.00 w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8).

Portret wsi
W piątek, 21 września o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Portret wsi” – malarstwo i fotografia. Autorkami prac są absolwentki płockiego liceum plastycznego – Andżelika Miszczuk i Natalia Rutkowska. Ekspozycję będzie można oglądać do 18 listopada w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży (CH Mosty, ul. Tysiąclecia 2).

Leśny bożek
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na koncert „Leśny bożek”, który odbędzie się w piątek, 21 września o godz. 19.00. Na scenie zaprezentują się Adam Strug, chór Vox Singers oraz chór „Złota jesień” z Radzanowa. Koncert odbędzie się w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10).

Polskie dzieła
Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na uroczystą inaugurację 42. sezonu artystycznego „Polskie dzieła na 100-lecie niepodległości”. Koncert odbędzie się w piątek, 21 września o godz. 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Kolegialna 23).

(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Wilkołak W środę, 29 maja kino Helios zaprasza widzów na kolejną odsłonę cyklu „Kino Konesera”. …