Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Dni muzyki chóralnej
W ramach XVI międzynarodowego festiwalu „Płockie dni muzyki chóralnej” w płockiej katedrze 14 września (piątek) o godz. 19.00 wystąpi chór chłopięcy Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy. Natomiast 16 września (niedziela) o godz. 19.00 odbędzie się koncert z okazji 20-lecia chóru Pueri Centores Plocenses. Chór wystąpi pod dyrekcją Anny Bramskiej.

Muzyczny piątek
14 września (piątek) o godz. 19.00 Caffe&Bistro na Deptaku (ul. Tumska 9) zaprasza na koncert z muzyką na żywo. Wystąpi Marcin Czyżewski, wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wystawa w Domu Darmstadt
14 września (piątek) o godz. 18.00 Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) zaprasza na otwarcie wystawy prac Piotra Jana Bedyńskiego „Magia. Kobiety. Wiara”.

Jubileuszowy piknik
15 września (sobota) w godz. 9.00-15.00 na stadionie miejskim (ul. Sportowa 3) odbędzie się piknik z okazji 20-lecia chóru Pueri Cantores Plocenses.

Targi zajęć dodatkowych
15 września (sobota) Galeria Wisła zaprasza na „targi zajęć dodatkowych”. Podczas imprezy będzie możliwość zapoznania się z ofertami kursów, szkoleń, szkół językowych i zajęć pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży. Zaprezentują się m.in. kluby hobbystyczne, firmy i instytucje o bardzo szerokim zakresie działania. Nie zabraknie warsztatów, pokazów, występów i konkursów z nagrodami. Dodatkowo odbędą się przedstawienia teatralne – o godz. 12.00 spektakl „Wesoła szkoła” oraz o godz. 16.30 przedstawienie „Przygody wesołego Psiuńcia”.

Półmaraton Dwóch Mostów
16 września (niedziela) rozegrana zostanie siódma edycja Półmaratonu Dwóch Mostów oraz po raz pierwszy bieg „1/2 Dwóch Mostów”. Start wspólny obu biegów przewidziano na godz. 8.30 na Starym Rynku. Trasa Półmaratonu Dwóch Mostów to dwie pętle prowadzące przez płockie mosty. Jest bardzo zróżnicowana jeśli chodzi o nawierzchnię. Natomiast dystans biegu „1/2 Dwóch Mostów” to 11,5 km. Szczegółowe informacje o imprezie można znaleźć na stronie www.polmaraton.plock.eu.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Wilkołak W środę, 29 maja kino Helios zaprasza widzów na kolejną odsłonę cyklu „Kino Konesera”. …