Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

VI Dni Żydowskie w Płocku
5 września (środa) o godz. 18.00 Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) zaprasza na otwarcie wystawy „Żydowscy twórcy z Płocka”. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Maksymiliana Eilowicza, Jakuba Gutermana, Alfreda Jasiona, Natana Korzenia, Davida Tuszyńskiego, Feliksa Tuszyńskiego, Fiszela Zylberberga.
6 września (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Żydów Mazowieckich rozpocznie się spotkanie „Był naszym sąsiadem. Historia Borucha Szpiegelmana”. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Choćby jedno życie, choćby kromka chleba”.
7 września (piątek) o godz. 18.00 Muzeum Żydów Mazowieckich zaprasza na spotkanie z Jarosławem Kretem „Moja Jerozolima”.
8 września (sobota) o godz. 18.00 Muzeum Żydów Mazowieckich zaprasza na koncert zespołu Berjozkele. Zespół zaprezentuje utwory w języku jidysz – przedwojenne kołysanki i pieśni „wieczorne”, nastrojem i tematyką związane z nocą. Zespół wystąpi w składzie Ola Bilińska (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Łukasz Owczynnikow (kontrabas). Po koncercie odbędzie się degustacja potrawy żydowskiej na dziedzińcu muzeum.

Porozmawiajmy o Europie
5 września (środa) o godz. 17.00 w Domu Broniewskiego (ul. Kościuszki 24) rozpocznie się spotkanie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem „Porozmawiajmy o Europie”.

Premiera spektaklu
6 września (czwartek) o godz. 16.00 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10) rozpocznie się premiera spektaklu zrealizowanego przez Stowarzyszenie Teatr Per Se w ramach projektu „Marcelianek Majster-Klepka”. Tekst sztuki jest adaptacją „Przygód Marcelianka Majstra-Klepki”, dowcipnego i edukacyjnego tekstu znanego na całym świecie polskiego prozaika i prekursora awangardowego kina, urodzonego w Płocku Stefana Themersona. Premiera odbędzie w 30. rocznicę śmierci autora.

Wernisaż w galerii
7 września (piątek) o godz. 18.00 Płocka Galeria Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza na wernisaż wystawy estońskiej ilustracji na motywach baśni braci Grimm „Once Upon a Time”, czyli „Dawno, dawno temu…”.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Wilkołak W środę, 29 maja kino Helios zaprasza widzów na kolejną odsłonę cyklu „Kino Konesera”. …