Płockie sukcesy sportowe

cedrob

W tym wydaniu Tygodnika Płockiego zamieszczamy kolejny kupon upoważniający do głosowania na wydarzenie bądź wydarzenia roku 2015. Kupony będą także w kolejnych numerach, ale radzimy pospieszyć się z ich wysyłaniem, żeby nie przegapić właściwej chwili i szansy na zdobycie wielu cennych nagród. Oczywiście zainteresowani mogą także korzystać z możliwości głosowania za pomocą SMS-ów.
Przypominamy, że jak co roku w naszym Plebiscycie mamy wyjątkową główną nagrodę dla aktywnego czytelnika: to dobrej jakości laptop ufundowany przez firmę Westmor Consulting. Mamy nadzieję, że trafi do tej osoby, której najbardziej na nim zależy. A żeby marzenie się spełniło, trzeba wysłać jak najwięcej SMS-ów bądź kuponów, albo jednego i drugiego. Zwycięzca, czyli ta osoba, która najwięcej razy głosowała, odbierze nagrodę podczas uroczystej gali wieńczącej naszą akcję – 1 kwietnia o godzinie 17.00 w Domu Technika w Płocku.
W redakcji Tygodnika Płockiego wręczymy naszym najbardziej aktywnym czytelnikom także inne główne nagrody, m.in. sprzęt RTV-AGD (konkretnie o tych nagrodach napiszemy w jednym z następnych numerów TP). Do puli nagród dorzucamy także 3 pakiety turystyczne od biura Urlopy.pl, zawierające różnego rodzaju gadżety turystyczne, ale przed wszystkim vouchery, każdy o wartości 300 zł. Dla naszych czytelników mamy także vouchery na weekendowy pobyt w pułtuskim zamku (Domu Polonii). Oczywiście to nie wszystko: nasz partner – Kasztelan Browar Sierpc – przygotował dla naszych czytelników bardzo atrakcyjne upominki – odpowiednie zestawy dla 20 osób. Będą one do odebrania także w redakcji Tygodnika Płockiego. Nazwiska zwycięzców zostaną oczywiście wcześniej opublikowane na naszych łamach.
Przypomnijmy: wycinamy kupony z TP, wpisujemy w odpowiedniej rubryce w każdej kategorii numer tego wydarzenia, które chcemy uhonorować (regulamin dopuszcza możliwość głosowania nie na wszystkie kategorie – można sobie wybrać te, na które chcemy oddać głos), zamieszczamy swoje dane kontaktowe i wysyłamy wypełniony kupon (bądź kupony) na adres Tygodnika Płockiego. Wyjaśnienie dotyczące głosowania SMS-owego zamieszczamy na końcu tekstu.
Dzisiaj przypominamy nominacje w kategorii „Sport”. W przypadku płockich wioślarzy zawsze możemy mówić o sporcie przed duże „S”. Aż nie chce się wierzyć, że mimo znacznych braków finansowych płoccy przedstawiciele tej dyscypliny odnoszą w kraju i na świecie tak duże sukcesy. W tym roku też ich nie brakowało. Kapituła postanowiła docenić m.in. złoty medal (po 6 latach przerwy) płockiej czwórki bez sternika: Łukasza Krajewskiego, Adama Witczaka, Adriana Pawłowskiego, Kamila Kamińskiego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23. Jak się okazuje, mamy zdolną młodzież. Poza utalentowanym wioślarzami naszą uwagę zwrócił Damian Chrzanowski, pływak Klubu Pływackiego Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych. Awansował do Igrzysk Europejskich, które w marcu odbyły się w Baku. Sztafeta, w której płynął wywalczyła brązowy medal, przy okazji niejako Damian wykonał minimum na mistrzostwa świata w Singapurze, w których wystartował w sierpniu. Przed kolejnym młodym zawodnikiem kariera stoi otworem w dyscyplinie, która akurat w Płocku nie jest wiodącą, ale w kraju mieści się w pierwszej trójce popularności dyscyplin sportowych. To Bartek Kwołek – siatkarz, który został mistrzem Europy w kategorii do lat 19 i MVP turnieju, który odbył się w kwietniu w Turcji. Płocczanin jest w kadrze B Polski seniorów. W sierpniu potwierdził swoją znakomitą formę, zdobywając tytuł mistrzów świata kadetów i tytuł MVP turnieju. Wreszcie Wojciech Bógdał, student płockiej Politechniki, który startując na motoparolotni, ma za sobą doskonały sezon. W lipcu w Częstochowie wywalczył tytuł mistrza Polski i dołączył go do zdobytych wcześniej tytułów mistrza Europy i świata.
Nie daje o sobie zapomnieć piłka ręczna i to nie tylko ta męska – w eksportowym wydaniu. Kapituła Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” doceniła odbudowę sekcji piłki ręcznej w MMKS Jutrzenka Płock. Na koniec rundy jesiennej podopieczne trenera Jarosława Krzemińskiego z kompletem punktów zajmują I miejsce w tabeli II ligi, z wielkimi szansami na awans na zaplecze Superligi. Oczywiście nie dają o sobie zapomnieć także nasi „eksportowi”. Zawodnicy Orlen Wisły Płock: Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary zostali w ubiegłym roku brązowymi medalistami mistrzostw świata, które rozegrane zostały w Katarze.
A co z piłką nożną, najbardziej popularną dyscypliną sportową? Ta także nie daje o sobie zapomnieć. Kapituła doceniła zatem I miejsce Wisły Płock na koniec jesieni w tabeli I ligi. Drużyna pod wodzą Marcina Kaczmarka zamierza wywalczyć awans do ekstraklasy. Z kolei na arenie międzynarodowej Płock rozsławia sędzia międzynarodowy piłki nożnej Szymon Marciniak. Powołany został do 29-osobowego grona głównych arbitrów prowadzących spotkania w mistrzostwach Europy we Francji.
W Płocku – stolicy polskiej petrochemii nie można także zapomnieć o sportach motorowych. Kapituła postawiła na Piotra Więcka i Pawła Szkopka. Ten pierwszy został mistrzem Drift Masters Grand Prix. Jego mistrzowskie umiejętności mogliśmy też oglądać w Płocku na stadionie Wisły, na którym specjalnie wylano asfalt. Z kolei Szkopek zdobył tytuł mistrza Polski wyścigów motocyklowych w klasie superbike. W tej samej klasie zdobył też tytuł wicemistrza Europy wyścigów Alpe Adria Championship. Szat

 

sponsorzy_plebiscyt

Jak głosować za pomocą sms-ów?
Jeśli chcesz oddać głos za pomocą SMS-a (i jednocześnie zdobyć którąś z nagród), wyślij SMS o treści PREFIKS. NUMER WYDA-RZENIA pod nr 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Każda kategoria ma swój prefiks: Gospodarka, Nauka, Społeczeństwo – GNS, Kultura – KUL, Sport i turystyka – SPT, W regionie – WRG. Oto przykład prawidłowego SMS-a, wysłanego przez czytelnika, który w kategorii „Kultura” głosuje np. na odzyskanie Pontyfikału Płockiego (oczywiście to tylko przykład wyjaśniający sposób głosowania): KUL. 2 Regulamin głosowania internetowego jak też regulamin całego Plebiscytu na stronie internetowej TP.

REGULAMIN głosowania SMS-owego

Nominacje w kategorii „Gospodarka, nauka, społeczeństwo”

1. W płockim oddziale firmy APS będzie docelowo 270 miejsc pracy. W roku ubiegłym – dzięki pośrednictwu Urzędu Miasta Płocka – właściciel Cotex Office Centre podpisał z APS umowę dotyczącą utworzenia call centre w budynku przy Piłsudskiego. Jacek Terebus wiceprezydent Płocka, Mariusz Patrowicz – Cotex Office Centre, Małgorzata Żuchowska – dyrektor zarządzający APS sp z.o.o.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Oddanie do użytku nowej hali warsztatowej i obsługi pojazdów Komunikacji Miejskiej. Zastąpiła ona wysłużone obiekty z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Janusz Majchrzak – prezes Komunikacji Miejskiej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. Oddanie do użytku oczyszczalni wód opadowych przy ulicy Jasnej. To sięgająca 36 metrów w głąb ziemi olbrzymia konstrukcja. Marek Naworski – prezes Wodociągów Płockich.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. Pierwsza w historii Płocka umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym zawarta pomiędzy Urzędem Miasta i firmą Siemens. Firma Siemens w płockich obiektach użyteczności publicznej zainstaluje nowoczesny sprzęt do ogrzewania i oświetlenia oraz automatykę sterującą dostawą energii elektrycznej i cieplnej w taki sposób, by zoptymalizować jej zużycie. Z zaoszczędzonych dzięki siemensowskiej inwestycji środków miasto będzie spłacać partnerowi prywatnemu koszty przedsięwzięcia. Jacek Terebus – wiceprezydent miasta, Marek Tobiacelli – dyrektor działu efektywności energetycznej w firmie Siemens.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Płocku. Do sieci podłączone zostały budynki w kwartale ulic Bielska – Ostatnia – Sienkiewicza oraz punkty usługowe i obiekty przemysłowe na ulicach Otolińskiej, Targowej i Wyszogrodzkiej, także nowe obiekty na osiedlach Podolszyce Północ i Południe. Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Przebudowa ulicy Dobrzyńskiej oraz budowa ulicy Traktowej i fragmentu ulicy Maszewskiej. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka. Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Kolejne inwestycje oświatowe w Płocku: nowa siedziba Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Słonecznej, budowa hali sportowej przy ZST „70”, nowa siedziba przedszkola nr 34 i filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. Otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Uruchomienie placówki to przepustka do kolejnych pomysłów i inwestycji w zakresie rozwoju badań i nauki na najbliższe lata. Janusz Zieliński – prorektor Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Krzysztof Kamiński – kierownik Laboratorium, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. W lutym 2015 roku oficjalnie otworzono nowy – stary hotel. Petropol należy teraz do międzynarodowej sieci Best Western. Obiekt dysponuje 83 pokojami, w których łącznie może wypoczywać 120 osób. Adam Żygadło, dyrektor generalny hotelu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. W Płocku możemy już zdawać międzynarodową maturę. Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły (jako trzecia publiczna szkoła na Mazowszu – po dwóch w Warszawie) otrzymało certyfikat potwierdzający te uprawnienia. Mirosław Piątek, dyrektor O im. Jagiełły.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Nominacje w kategorii „Kultura”

1. Jubileusz Marka Mokrowieckiego. Aktor, reżyser, od 25 lat dyrektor Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku obchodził w kwietniu jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Marek Mokrowiecki.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Płock odzyskuje jeden z najcenniejszych zabytków kultury polskiej. Pontyfikał Płocki – księga liturgiczna pochodząca z XII wieku, zrabowana przez Niemców podczas II wojny światowej. Dzięki wieloletnim staraniom pasjonatów, w tym – ostatnio – biskupa Piotra Libery, oddała go nam Bawarska Biblioteka Państwowa w Monachium. Piotr Libera – ordynariusz diecezji płockiej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. Koncert laureata II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Charlesa Richarda-Hamelina z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Adam Mieczykowski – dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. IX Płocki Bal Niepodległościowy organizowany przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego. Nietypowe spojrzenie na świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – poprzez taniec, śpiewanie pieśni patriotycznych, dobrą zabawę. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Królewska Orkiestra Symfoniczna z Wilanowa. Krzysztof Izmajłowicz, prezes IGRP.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. Jubileuszowy (z okazji 20-lecia) koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” w Teatrze Dramatycznym. Widzowie szczelnie wypełnili widownię teatralną a bisom długo nie było końca. Piotr Onyszko – dyrektor Zespołu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Wystawa „Natura rzeczy” prezentująca twórczość 15 związanych z Płockiem artystów. Alicja Wasilewska – dyrektor Płockiej Galerii Sztuki.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Otwarcie trzech stałych wystaw w oddanym po remoncie Spichlerzu – Dziale Etnografii Muzeum Mazowieckiego: „Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata” , „Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji” oraz prac Bolesława Biegasa. Leonard Sobieraj – dyrektor Muzeum Mazowieckiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. To był strzał w dziesiątkę na nietypową Noc Muzeów. Noc Peerelu, czyli bardzo aktywne zwiedzanie Książnicy Płockiej, połączone z różnymi animacjami ściągnęła do tej placówki tłumy zwiedzających. Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. Muzyczne Czwartki na płockiej Starówce – bezpłatne, godzinne koncerty muzyki poważnej w wykonaniu muzyków współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Organizatorem „czwartków” była Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Iwona Krajewska, prezes PLOT.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. Nowe płockie wydarzenie muzyczne. „Disco Lotnisko” Festiwal Muzyki Tanecznej zgromadził na terenach płockiego Aeroklubu tysiące widzów. Tłumy fanów zjechały do Płocka, żeby zobaczyć największe gwiazdy muzyki disco polo, na czele z zespołem Akcent. Adrian Kiełbowski – organizator festiwalu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Nominacje w kategorii „Sport i turystyka”

1. Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary, zawodnicy Orlen Wisły Płock, brązowymi medalistami mistrzostw świata w Katarze. Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Znakomity rok dla Damiana Chrzanowskiego, pływaka KP MZOS. Awansował do Igrzysk Europejskich, które w marcu odbyły się w Baku. Sztafeta, w której płynął, wywalczyła brązowy medal i zrobiła minimum na mistrzostwa świata w Singapurze. Damian Chrzanowski.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. Bartek Kwolek mistrzem Europy w kategorii do lat 19 i MVP turnieju, który odbył się w kwietniu w Turcji. Płocczanin jest w kadrze Polski B seniorów. W sierpniu potwierdził swoją znakomitą formę, zdobywając tytuł mistrzów świata kadetów i tytuł MVP turnieju. Bartek Kwolek.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. Reaktywacja sekcji piłki ręcznej w MMKS Jutrzenka Płock. Na koniec rundy jesiennej podopieczne trenera Jarosława Krzemińskiego z kompletem punktów zajmują I miejsce w tabeli II ligi, z wielkimi szansami na awans na zaplecze Superligi. Jarosław Krzemiński.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. I miejsce Wisły Płock na koniec jesieni w tabeli I ligi po 19 spotkaniach ligowych. Drużyna pod wodzą Marcina Kaczmarka zamierza wywalczyć awans do Ekstraklasy. Marcin Kaczmarek.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Jedyny płocczanin, sędzia międzynarodowy piłki nożnej Szymon Marciniak został powołany do grona głównych arbitrów prowadzących spotkania w mistrzostwach Europy we Francji. Szymon Marciniak.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Doskonały sezon Wojciecha Bógdała, startującego na motoparalotni. W lipcu w Częstochowie wywalczył tytuł mistrza Polski i dołączył go do zdobytych wcześniej tytułów mistrza Europy i świata. W listopadzie zawodnik wystartował w Igrzyskach Lotniczych w Dubaju. Wojciech Bógdał.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. Piotr Więcek, zawodnik BudMat Auto został Mistrzem Drift Masters Grand Prix. Jego mistrzowskie umiejętności mogliśmy oglądać też w Płocku na Stadionie Wisły Płock, gdzie po raz pierwszy w historii driftu i naszego miasta kierowcy rywalizowali na stadionie piłkarskim, na którym specjalnie wylano asfalt. Piotr Więcek – BudMat Auto.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. Złoty medal (po 6 latach przerwy) płockiej czwórki bez sternika: Łukasza Krajewskiego, Adama Witczaka, Adriana Pawłowskiego, Kamila Kamińskiego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23. Jacek Karolak – prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. Zdobył tytuł Mistrza Polski 2015 Wyścigów Motocyklowych w klasie Superbike. Został też wicemistrzem Europy wyścigów Alpe Adria Championship również w tej klasie. Paweł Szkopek – zawodnik Yamaha Motor Polska.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Nominacje w kategorii „W regionie”

1. W Gostyninie na terenie Zamku Gostynińskiego i Podzamcza odbył się I Jarmark św. Jakuba. Istotą Jarmarku jest zamierzenie powrotu do tradycji uroczystych obchodów ku czci patrona kaplicy, która jest historyczną świątynią miasta. Paweł Kalinowski – burmistrz Gostynina.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Otwarcie Centrum Rekreacyjno-Kulturalnego (obecna nazwa to Hotel Skansen SPA&Conference). Super nowoczesne centrum działa w samym środku Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jan Rzeszotarski – dyrektor MWM, Urszula Tomaszewska, Izabela Wierzbicka – spółka Hotel Skansen SPA&Conference.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. W gminnym ośrodku kultury w Bielsku działa już pierwsze w powiecie płockim „Kino za Rogiem”. Oferuje bibliotekę różnego rodzaju filmów, adresowaną do widza w każdym wieku. Jerzy Rozkosz – wójt gminy Bielsk oraz Magdalena Woja – kierownik GOK.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. Pierwsza edycja Harcerskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Historycznej „Płock – Blichowo 2015”. Na festiwal nadesłano kilkanaście filmów z całej Polski. Organizatorami byli Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych z Płocka oraz 44 Drużyna Starszoharcerska „Sfora” z Blichowa. Przemysław Szelągowski – drużynowy 44 DSH „Sfora”, pomysłodawca festiwalu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. Przebudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Górkach. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawiła się jakość wody i zwiększył obszar, na którym mieszkańcy mogą bez przeszkód korzystać z bieżącej wody. Krzysztof Jadczak, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Jubileuszowa edycja Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka”. To jedna z największych imprez związanych z folklorem na Mazowszu Płockim. Zbigniew Białecki wójt Łącka oraz Barbara Chrzanowska-Pacek – dyrektor biura Stowarzyszenia Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Zakończenie prac związanych z odrestaurowaniem zabytkowego parku w Nowym Duninowie. W ramach prac odtworzono trzy z siedmiu stawów oraz zagospodarowano park. Mirosław Krysiak wójt gminy Nowy Duninów.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. Uruchomienie żłobka – pierwszej tego typu placówki na terenie gminy wiejskiej na całym Mazowszu Płockim. Marcin Zawadka wójt gminy Słupno.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. Otwarcie w Nowych Proboszczewicach drugiego samorządowego przedszkola na terenie gminy. Przedszkole może przyjąć 120 dzieci. Sławomir Wawrzyński wójt gminy Stara Biała.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. Rzeka Bzura po 70 latach oddała samolot Pe-2 z okresu II wojny światowej. To prawdziwa atrakcja Muzeum Wisły w Wyszogrodzie. Michał Antczak – Stowarzyszenie Sakwa, Zbigniew Leszczyński – dyrektor Muzeum Wisły w Wyszogrodzie.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Zobacz kolejny artykuł

Czytelnicy wybrali wielką czwórkę

Jaką decyzję podjęli tym razem nasi czytelnicy? Na kogo przede wszystkim oddali głosy? Wszystko okazało …

Jeden komentarz

  1. Osobiście stawiamy na odrestaurowanie zabytkowego parku w Nowym Duninowie. Piękne miejsce i mamy nadzieję, że będzie ta piękne jak kiedyś. Przyjemnie się w tamtych okolicach biega więc jest to na pewno dobre miejsce do treningu. Pozdrawiam! Kamil ! :-)