Na co głosować w „Gospodarce, Nauce, Społeczeństwie”

cedrob

Nasz coroczny plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza – Wydarzenie roku 2015” (przypomnijmy, że jest to jego 9. edycja) rozkręca się na dobre. Głosowanie rozpoczęliśmy tydzień temu, we wtorek 2 lutego i już tego samego dnia otrzymaliśmy kilkadziesiąt SMS-ów od czytelników, którzy głosowali na te wydarzenia, które najbardziej przypadły im do gustu w poszczególnych kategoriach.
To dobrze: więcej oddanych głosów to większa szansa na nagrody – z główną na czele, czyli laptopem ufundowanym przez firmę Westmor Consulting. Po drugie zwiększa także prawdopodobieństwo wygranej właśnie tego wydarzenia, na które głosowaliśmy. Przypomnijmy, że „sprawcy” zwycięskich wydarzeń w każdej z kategorii, otrzymają od nas podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 1 kwietnia w Domu Technika, piękne, ręcznie wykonane przez artystę ludowego spod Gąbina okolicznościowe miedzioryty.

Od starego – nowego Petropolu do międzynarodowej matury

W tym numerze chcielibyśmy przybliżyć nieco czytelnikom wydarzenia z kategorii „Gospodarka, Nauka, Społeczeństwo”. W tej kategorii Kapituła miała trochę inny niż zazwyczaj ból głowy, bo, jak wcześniej zapowiadaliśmy, w tym roku rozszerzyliśmy zakres tej dyscypliny. Aż żal było cokolwiek ostatecznie odrzucić, niemniej trzeba było to uczynić, bo takie są zasady tego plebiscytu, że przyznajemy tylko (czy aż?) 10 Nominacji.
Doceniliśmy przede wszystkim podpisanie przez spółkę Cotex Office Centre umowy z firmą APS, dzięki czemu w call centre przy ul. Piłsudskiego znajdzie zatrudnienie około 300 osób. Przypadła nam także do gustu pierwsza w Płocku umowa o charakterze publiczno-prywatnym. Firma Simens zainwestuje swoje środki finansowe w instalacje grzewczą i oświetleniową w płockich jednostkach użytku publicznego, a miasto Płock zwróci spółce pieniądze z poczynionych dzięki temu oszczędności.
W naszym mieście nie brakowało w roku ubiegłym inwestycji w różnego rodzaju infrastrukturę. I tak pracownicy Komunikacji Miejskiej doczekali się w końcu nowoczesnej hali warsztatowej i obsługi pojazdów. Najwyższy czas, bo dotychczas prace remontowe prowadzone były w budynku z lat 60. ubiegłego wieku. Kolejna inwestycja miała za zadanie poprawić kwestie oczyszczania wód opadowych i ścieków. Przepompownia przy Jasnej zrealizuje te kwestie na obszarze Starego Miasta i szeroko rozumianego śródmieścia. Następna ważna dla mieszkańców Płocka inwestycja dotyczy sieci ciepłowniczej. Do końca września 2015 roku znacznie ją rozbudowano i zmodernizowano, dzięki czemu do sieci przyłączone zostały budynki, punkty i obiekty przemysłowe w kwartale ulic Bielska – Ostatnia – Sienkiewicza oraz te przy ulicach Targowej, Otolińskiej, Wyszogrodzkiej, także na osiedlach Podolszyce Południe i Podolszyce Północ. Wreszcie Kapituła mogła się także pochylić nad ważną dla nas wszystkich infrastrukturą drogową. Sztandarowa inwestycja z roku ubiegłego to oczywiście przebudowa ulicy Dobrzyńskiej oraz budowa ulicy Traktowej i fragmentu ulicy Maszewskiej. To duże przedsięwzięcie, bo kosztowało ponad 24 mln złotych. W jej realizacji prezydentowi Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu bardzo pomogło życzliwe podejście marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika w kontekście absorpcji przy tej inwestycji pieniędzy unijnych.
Kolejne 3 wydarzenia, które zwróciły baczną uwagę członków Kapituły związane są z placówkami oświatowymi. Sporo było inwestycji miejskich w tym temacie; chyba taka najbardziej symptomatyczna to oddanie do użytku nowej siedziby Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Słonecznej. Nie mogliśmy oczywiście nie zauważyć tego, co stało się w popularnej Jagiellonce. To trzecia publiczna szkoła na Mazowszu (po dwóch w Warszawie), która będzie dawała uczniom możliwość zdawania międzynarodowej matury. Nie ma dobrej gospodarki bez doskonałego zaplecza naukowego. Tym kierowaliśmy się przy kolejnej Nominacji. Dla nas wszystkich wielką przyjemnością było wskazanie na otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w płockiej filii Politechniki Warszawskiej.
Wreszcie wydarzenie, które pewnie spowodowało u wielu starszych płocczan powrót pięknych wspomnień z ostatnich dziesiątek lat XX wieku. Hotel Petropol znów działa. Teraz w ramach międzynarodowej sieci Best Western. Obiekt dysponuje 83 pokojami, w których łącznie może wypoczywać 120 osób. Poza tym płocczanie mają kolejne ciekawe miejsce do spędzania głównie weekendowych wieczorów.

Jak głosujemy?

Przypominamy, że oddana na poszczególne wydarzenia ilość kuponów bądź SMS-ów od jednego adresata może być nieograniczona. Ba – wskazane, by było ich więcej niż jeden, bowiem wówczas zwiększają się szanse na szczęśliwy finał. Zasada jest prosta – najwięcej oddanych głosów od jednego czytelnika gwarantuje jedną z głównych wygranych. Pozostałe nagrody przypadają kolejnym czytelnikom w zależności od ilości oddanych za pomocą kuponu czy SMS-a głosów.
Wycięte z „TP” kupony można nakleić na kartę pocztową bądź włożyć do koperty, a następnie wysłać na adres redakcji: 09-400 Płock, ulica Stary Rynek 27. Szat

 

sponsorzy_plebiscyt

Jak głosować za pomocą sms-ów?
Jeśli chcesz oddać głos za pomocą SMS-a (i jednocześnie zdobyć którąś z nagród), wyślij SMS o treści PREFIKS. NUMER WYDA-RZENIA pod nr 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Każda kategoria ma swój prefiks: Gospodarka, Nauka, Społeczeństwo – GNS, Kultura – KUL, Sport i turystyka – SPT, W regionie – WRG. Oto przykład prawidłowego SMS-a, wysłanego przez czytelnika, który w kategorii „Kultura” głosuje np. na odzyskanie Pontyfikału Płockiego (oczywiście to tylko przykład wyjaśniający sposób głosowania): KUL. 2 Regulamin głosowania internetowego jak też regulamin całego Plebiscytu na stronie internetowej TP.

REGULAMIN głosowania SMS-owego

Nominacje w kategorii „Gospodarka, nauka, społeczeństwo”

1. W płockim oddziale firmy APS będzie docelowo 270 miejsc pracy. W roku ubiegłym – dzięki pośrednictwu Urzędu Miasta Płocka – właściciel Cotex Office Centre podpisał z APS umowę dotyczącą utworzenia call centre w budynku przy Piłsudskiego. Jacek Terebus wiceprezydent Płocka, Mariusz Patrowicz – Cotex Office Centre.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Oddanie do użytku nowej hali warsztatowej i obsługi pojazdów Komunikacji Miejskiej. Zastąpiła ona wysłużone obiekty z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Janusz Majchrzak – prezes Komunikacji Miejskiej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. Oddanie do użytku oczyszczalni wód opadowych przy ulicy Jasnej. To sięgająca 36 metrów w głąb ziemi olbrzymia konstrukcja. Marek Naworski – prezes Wodociągów Płockich.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. Pierwsza w historii Płocka umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym zawarta pomiędzy Urzędem Miasta i firmą Siemens. Firma Siemens w płockich obiektach użyteczności publicznej zainstaluje nowoczesny sprzęt do ogrzewania i oświetlenia oraz automatykę sterującą dostawą energii elektrycznej i cieplnej w taki sposób, by zoptymalizować jej zużycie. Z zaoszczędzonych dzięki siemensowskiej inwestycji środków miasto będzie spłacać partnerowi prywatnemu koszty przedsięwzięcia. Jacek Terebus – wiceprezydent miasta, Marek Tobiacelli – dyrektor działu efektywności energetycznej w firmie Siemens.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Płocku. Do sieci podłączone zostały budynki w kwartale ulic Bielska – Ostatnia – Sienkiewicza oraz punkty usługowe i obiekty przemysłowe na ulicach Otolińskiej, Targowej i Wyszogrodzkiej, także nowe obiekty na osiedlach Podolszyce Północ i Południe. Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum w Płocku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Przebudowa ulicy Dobrzyńskiej oraz budowa ulicy Traktowej i fragmentu ulicy Maszewskiej. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka. Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Kolejne inwestycje oświatowe w Płocku: nowa siedziba Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Słonecznej, budowa hali sportowej przy ZST „70”, nowa siedziba przedszkola nr 34 i filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. Otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Uruchomienie placówki to przepustka do kolejnych pomysłów i inwestycji w zakresie rozwoju badań i nauki na najbliższe lata. Janusz Zieliński – prorektor Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, Krzysztof Kamiński – kierownik Laboratorium, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. W lutym 2015 roku oficjalnie otworzono nowy – stary hotel. Petropol należy teraz do międzynarodowej sieci Best Western. Obiekt dysponuje 83 pokojami, w których łącznie może wypoczywać 120 osób. Adam Żygadło, dyrektor generalny hotelu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. W Płocku możemy już zdawać międzynarodową maturę. Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły (jako trzecia publiczna szkoła na Mazowszu – po dwóch w Warszawie) otrzymało certyfikat potwierdzający te uprawnienia. Mirosław Piątek, dyrektor O im. Jagiełły.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści GNS.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Nominacje w kategorii „Kultura”

1. Jubileusz Marka Mokrowieckiego. Aktor, reżyser, od 25 lat dyrektor Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku obchodził w kwietniu jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Marek Mokrowiecki.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Płock odzyskuje jeden z najcenniejszych zabytków kultury polskiej. Pontyfikał Płocki – księga liturgiczna pochodząca z XII wieku, zrabowana przez Niemców podczas II wojny światowej. Dzięki wieloletnim staraniom pasjonatów, w tym – ostatnio – biskupa Piotra Libery, oddała go nam Bawarska Biblioteka Państwowa w Monachium. Piotr Libera – ordynariusz diecezji płockiej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. Koncert laureata II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Charlesa Richarda-Hamelina z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Adam Mieczykowski – dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. IX Płocki Bal Niepodległościowy organizowany przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego. Nietypowe spojrzenie na świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – poprzez taniec, śpiewanie pieśni patriotycznych, dobrą zabawę. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Królewska Orkiestra Symfoniczna z Wilanowa. Krzysztof Izmajłowicz, prezes IGRP.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. Jubileuszowy (z okazji 20-lecia) koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” w Teatrze Dramatycznym. Widzowie szczelnie wypełnili widownię teatralną a bisom długo nie było końca. Piotr Onyszko – dyrektor Zespołu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Wystawa „Natura rzeczy” prezentująca twórczość 15 związanych z Płockiem artystów. Alicja Wasilewska – dyrektor Płockiej Galerii Sztuki.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Otwarcie trzech stałych wystaw w oddanym po remoncie Spichlerzu – Dziale Etnografii Muzeum Mazowieckiego: „Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata” , „Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji” oraz prac Bolesława Biegasa. Leonard Sobieraj – dyrektor Muzeum Mazowieckiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. To był strzał w dziesiątkę na nietypową Noc Muzeów. Noc Peerelu, czyli bardzo aktywne zwiedzanie Książnicy Płockiej, połączone z różnymi animacjami ściągnęła do tej placówki tłumy zwiedzających. Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. Muzyczne Czwartki na płockiej Starówce – bezpłatne, godzinne koncerty muzyki poważnej w wykonaniu muzyków współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Organizatorem „czwartków” była Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Iwona Krajewska, prezes PLOT.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. Nowe płockie wydarzenie muzyczne. „Disco Lotnisko” Festiwal Muzyki Tanecznej zgromadził na terenach płockiego Aeroklubu tysiące widzów. Tłumy fanów zjechały do Płocka, żeby zobaczyć największe gwiazdy muzyki disco polo, na czele z zespołem Akcent. Adrian Kiełbowski – organizator festiwalu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści KUL.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Nominacje w kategorii „Sport i turystyka”

1. Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary, zawodnicy Orlen Wisły Płock, brązowymi medalistami mistrzostw świata w Katarze. Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Michał Daszek i Marcin Wichary.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Znakomity rok dla Damiana Chrzanowskiego, pływaka KP MZOS. Awansował do Igrzysk Europejskich, które w marcu odbyły się w Baku. Sztafeta, w której płynął, wywalczyła brązowy medal i zrobiła minimum na mistrzostwa świata w Singapurze. Damian Chrzanowski.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. Bartek Kwolek mistrzem Europy w kategorii do lat 19 i MVP turnieju, który odbył się w kwietniu w Turcji. Płocczanin jest w kadrze Polski B seniorów. W sierpniu potwierdził swoją znakomitą formę, zdobywając tytuł mistrzów świata kadetów i tytuł MVP turnieju. Bartek Kwolek.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. Reaktywacja sekcji piłki ręcznej w MMKS Jutrzenka Płock. Na koniec rundy jesiennej podopieczne trenera Jarosława Krzemińskiego z kompletem punktów zajmują I miejsce w tabeli II ligi, z wielkimi szansami na awans na zaplecze Superligi. Jarosław Krzemiński.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. I miejsce Wisły Płock na koniec jesieni w tabeli I ligi po 19 spotkaniach ligowych. Drużyna pod wodzą Marcina Kaczmarka zamierza wywalczyć awans do Ekstraklasy. Marcin Kaczmarek.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Jedyny płocczanin, sędzia międzynarodowy piłki nożnej Szymon Marciniak został powołany do grona głównych arbitrów prowadzących spotkania w mistrzostwach Europy we Francji. Szymon Marciniak.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Doskonały sezon Wojciecha Bógdała, startującego na motoparalotni. W lipcu w Częstochowie wywalczył tytuł mistrza Polski i dołączył go do zdobytych wcześniej tytułów mistrza Europy i świata. W listopadzie zawodnik wystartował w Igrzyskach Lotniczych w Dubaju. Wojciech Bógdał.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. Piotr Więcek, zawodnik BudMat Auto został Mistrzem Drift Masters Grand Prix. Jego mistrzowskie umiejętności mogliśmy oglądać też w Płocku na Stadionie Wisły Płock, gdzie po raz pierwszy w historii driftu i naszego miasta kierowcy rywalizowali na stadionie piłkarskim, na którym specjalnie wylano asfalt. Piotr Więcek – BudMat Auto.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. Złoty medal (po 6 latach przerwy) płockiej czwórki bez sternika: Łukasza Krajewskiego, Adama Witczaka, Adriana Pawłowskiego, Kamila Kamińskiego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23. Jacek Karolak – prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. Zdobył tytuł Mistrza Polski 2015 Wyścigów Motocyklowych w klasie Superbike. Został też wicemistrzem Europy wyścigów Alpe Adria Championship również w tej klasie. Paweł Szkopek – zawodnik Yamaha Motor Polska.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SPT.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Nominacje w kategorii „W regionie”

1. W Gostyninie na terenie Zamku Gostynińskiego i Podzamcza odbył się I Jarmark św. Jakuba. Istotą Jarmarku jest zamierzenie powrotu do tradycji uroczystych obchodów ku czci patrona kaplicy, która jest historyczną świątynią miasta. Paweł Kalinowski – burmistrz Gostynina.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

2. Otwarcie Centrum Rekreacyjno-Kulturalnego (obecna nazwa to Hotel Skansen SPA&Conference). Super nowoczesne centrum działa w samym środku Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jan Rzeszotarski – dyrektor MWM, Urszula Tomaszewska, Izabela Wierzbicka – spółka Hotel Skansen SPA&Conference.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.2 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

3. W gminnym ośrodku kultury w Bielsku działa już pierwsze w powiecie płockim „Kino za Rogiem”. Oferuje bibliotekę różnego rodzaju filmów, adresowaną do widza w każdym wieku. Jerzy Rozkosz – wójt gminy Bielsk oraz Magdalena Woja – kierownik GOK.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.3 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

4. Pierwsza edycja Harcerskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Historycznej „Płock – Blichowo 2015”. Na festiwal nadesłano kilkanaście filmów z całej Polski. Organizatorami byli Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych z Płocka oraz 44 Drużyna Starszoharcerska „Sfora” z Blichowa. Przemysław Szelągowski – drużynowy 44 DSH „Sfora”, pomysłodawca festiwalu.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

5. Przebudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Górkach. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawiła się jakość wody i zwiększył obszar, na którym mieszkańcy mogą bez przeszkód korzystać z bieżącej wody. Krzysztof Jadczak, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

6. Jubileuszowa edycja Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka”. To jedna z największych imprez związanych z folklorem na Mazowszu Płockim. Zbigniew Białecki wójt Łącka oraz Barbara Chrzanowska-Pacek – dyrektor biura Stowarzyszenia Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.6 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

7. Zakończenie prac związanych z odrestaurowaniem zabytkowego parku w Nowym Duninowie. W ramach prac odtworzono trzy z siedmiu stawów oraz zagospodarowano park. Mirosław Krysiak wójt gminy Nowy Duninów.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.7 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

8. Uruchomienie żłobka – pierwszej tego typu placówki na terenie gminy wiejskiej na całym Mazowszu Płockim. Marcin Zawadka wójt gminy Słupno.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.8 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

9. Otwarcie w Nowych Proboszczewicach drugiego samorządowego przedszkola na terenie gminy. Przedszkole może przyjąć 120 dzieci. Sławomir Wawrzyński wójt gminy Stara Biała.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.9 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

10. Rzeka Bzura po 70 latach oddała samolot Pe-2 z okresu II wojny światowej. To prawdziwa atrakcja Muzeum Wisły w Wyszogrodzie. Michał Antczak – Stowarzyszenie Sakwa, Zbigniew Leszczyński – dyrektor Muzeum Wisły w Wyszogrodzie.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści WRG.10 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Na najbardziej aktywnych czekają nagrody; główną jest laptop (patrz – Regulamin głosowania dostępny na stronie internetowej TP)

Zobacz kolejny artykuł

Czytelnicy wybrali wielką czwórkę

Jaką decyzję podjęli tym razem nasi czytelnicy? Na kogo przede wszystkim oddali głosy? Wszystko okazało …

Jeden komentarz

  1. Co to za sztuka zrobić coś jak się dostaje z zewnątrz pieniądze na jakiś cel, to jest żałosne. Takie nominacje wgl. nie powinny mieć miejsca. Szacunek dla ludzi którzy robią coś za swoje bezinteresownie, oddają się pasji która później przynosi mega efekty i dla miast i dla regionu, ale i ci ludzie są wykorzystywani bo inni się do nich podoczepiają i fetują ich sukces :( smutne