Najnowsze informacje
Fot. D. Ossowski

Wydarzenia w sporcie i turystyce

W tym wydaniu Tygodnika Płockiego zamieszczamy kolejny kupon upoważniający do głosowania na wydarzenie bądź wydarzenia roku 2016. Kupony będą także w kolejnych numerach, ale radzimy pospieszyć się z ich wysyłaniem, żeby nie przegapić właściwej chwili i szansy na zdobycie wielu cennych nagród. Oczywiście zainteresowani mogą także korzystać z możliwości głosowania za pomocą SMS-ów.


Przypominamy, że w tym roku mamy nie jedną główną nagrodę dla czytelnika najbardziej aktywnego w oddawaniu głosów w naszym Plebiscycie, tylko 3 równorzędne. Karty paliwowe od PKN ORLEN, każda o wartości 700 zł, trafią do tych 3 czytelników, którzy przyślą do redakcji najwięcej SMS-ów bądź kuponów (albo jednych i drugich łącznie). Zwycięzcy, czyli te osoby, które najwięcej razy głosowały, odbiorą nagrody podczas uroczystej gali wieńczącej naszą akcję – 7 kwietnia o godzinie 17.00 w Domu Technika w Płocku.
W redakcji Tygodnika Płockiego wręczymy naszym najbardziej aktywnym czytelnikom także inne główne nagrody, m.in. sprzęt RTV-AGD (konkretnie o tych nagrodach napiszemy w jednym z następnych numerów TP). Do puli nagród dorzucamy także bony podarunkowe do Salonu Bielizny „Uciecha” przy ul. Królewieckiej. Każdy bon ma wartość 100 zł, a będzie ich w sumie 10! Oczywiście to nie wszystko: nasz partner plebiscytowy – Kasztelan Browar Sierpc – przygotował dla naszych czytelników bardzo atrakcyjne upominki – odpowiednie zestawy dla 20 osób.
Przypomnijmy: wycinamy kupony z TP, wpisujemy w odpowiedniej rubryce w każdej kategorii numer tego wydarzenia, które chcemy uhonorować (regulamin dopuszcza możliwość głosowania nie na wszystkie kategorie – można sobie wybrać te, na które chcemy oddać głos), zamieszczamy swoje dane kontaktowe i wysyłamy wypełniony kupon (bądź kupony) na adres Tygodnika Płockiego. Wyjaśnienie dotyczące głosowania SMS-owego zamieszczamy na końcu tekstu

Nominacje w kategorii „Sport i turystyka”
Dzisiaj przypominamy nominacje w kategorii „Sport i turystyka”. Ponad 3 tys. zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało w 10 dyscyplinach sportowych w marcu (dyscypliny halowe) i w czerwcu Płockiej Olimpiady Młodzieży. Kapitule bardzo do gustu przypadła powszechność tego wydarzenia.
Podobnie zresztą jak akcja, za którą odpowiedzialny jest Dział Marketingu PKN ORLEN. „Piłkarskie wakacje z ORLENEM!” to program wakacyjny skonstruowany przez PKN ORLEN, Fundację „ORLEN – DAR SERCA” oraz Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. W ramach półkolonii zorganizowano w lipcu 2016 r. cztery sześciodniowe turnusy na obiektach piłkarskich Wisły Płock w Płocku. W programie uczestniczyło prawie 400 dzieci i młodzieży w wieku 7–15 lat z Płocka i okolic.
Członkowie Kapituły bardzo często starają się podczas naszych obrad doceniać te wydarzenia, które medialnie i pod względem popularności nie są może najbardziej nośne, niemniej zwracają uwagę bardzo mocnym zaangażowaniem organizatorów. Stąd Nominacja dla nieformalnej drużyny Flyons Płock, która w roku 2016 zorganizowała 4 ogólnopolskie turnieje w nowej dyscyplinie sportu – Ultimate Frisbee.


Pewnym jeszcze bardzo mało rozpropagowanym wydarzeniem były w Płocku Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Ta widowiskowa dyscyplina sportów motorowodnych rozgrywana była na Wiśle, koło płockiego molo.
Doceniliśmy także „Mecz mistrzów” – spotkanie zawodników piłki ręcznej, którzy przed laty zdobywali złote medale mistrzostw Polski, i obecnych – walczących w Superlidze. Spotkanie kilku pokoleń piłkarzy na parkiecie obserwowało kilka tysięcy kibiców na trybunach.
Po raz kolejny zwróciliśmy uwagę na sportowe wyczyny jednego z najlepszych polskich motoparalotniarzy. Wojciech Bógdał do złotego medalu slalomowych mistrzostw Europy w Hiszpanii w lipcu dorzucił tytuł mistrza Polski, zdobyty po raz trzeci z rzędu.
Płock piłką ręczną stoi. Nie tylko zresztą tą klasyczną, halową i nie tylko w seniorskim wydaniu. Dwa złote i jeden srebrny medal na mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej to efekt wspaniałej pracy juniorów i juniorów młodszych.

Jeśli chodzi o sport najbardziej medialny, czyli piłkę nożną, to tutaj olbrzymim wydarzeniem był awans Wisły Płock do Ekstraklasy. 20 maja na stadionie przy ul. Łukasiewicza 10 tys. kibiców oglądało zwycięski mecz z Zawiszą Bydgoszcz, wygrany przez podopiecznych Marcina Kaczmarka 5: 0. Potem zawodnicy spotkali się z kibicami pod ratuszem.
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w zeszłym roku w wyjątkowy sposób otworzyła sezon turystyczny w naszym mieście. Płock zaskakiwał turystycznymi atrakcjami. Przy Małachowiance spotkać można było Dobiechnę – fundatorkę szkoły, koło pomnika Krzywoustego kręcili się rycerze, a na ul. Kościuszki pod rozłożystym dębem spacerował Władysław Broniewski. Byli to przebrani przewodnicy, którzy w taki atrakcyjny sposób prezentowali uroki i tajemnice naszego miasta.
Trwa dobra passa naszego motocyklisty wyścigowego Pawła Szkopka. Po raz dziesiąty sięgnął po tytuł Mistrza Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Superbike.

Szat

Zobacz kolejny artykuł

Czytelnicy TP docenili szpital wojewódzki

W jubileuszowej, dziesiątej edycji gali Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” – wydarzenie roku 2016 postanowiliśmy …

10. jubileuszowa gala „Z Tumskiego Wzgórza” w obiektywie Jana Waćkowskiego

W piątkowy wieczór w Domu Technika poznaliśmy zwycięzców 10. edycji plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego …