Najnowsze informacje

Gdyby Plebiscyt skończył się dzisiaj…

Oczywiście jeszcze się nie kończy. Poza tym wydaniem Tygodnika Płockiego jeszcze w 2 numerach TP zamieszczone będą kupony plebiscytowe, dzięki którym można oddać głos na najważniejsze wydarzenie w jednej z kategorii bądź we wszystkich czterech: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „W regionie”.
W tym numerze postanowiliśmy podgrzać nieco plebiscytową atmosferę poprzez uchylenie rąbka tajemnicy. Oczywiście nie zamierzamy zdradzać szczegółów, zatem nie podajemy liczby głosów oddanych na konkretne wydarzenia. Pokazujemy jedynie pewne trendy w głosowaniu.

Nie ma zdecydowanego lidera w „Inicjatywach gospodarczych i społecznych”…
W „Inicjatywach gospodarczych i społecznych” nie mamy zdecydowanego lidera. A można to ująć jeszcze inaczej: póki co, jest ich pięciu, w kontekście sumowania głosów zarówno kuponowych, jak i SMS-owych. Na razie  najwięcej zwolenników ma akcja „Obiad” Płockiego Wolontariatu. Bardzo popularne są także: działania Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku w kontekście zabiegów rekonstrukcji piersi, nowa ekspozycja akwarystyczna, którą uruchomiono w płockim zoo, fakt zaangażowania się płockiego PERN w remont Kaplicy Królewskiej w płockiej katedrze i jedna z inicjatyw budżetu obywatelskiego, czyli zakończenie budowy Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego.
Najmniejszym powodzeniem wśród czytelników TP cieszą się – póki co, do końca wiele może się zmienić – inwestycja firmy Qumak, czyli uruchomienie w Płocku centrum obsługi firm poszukujących usługi service desk, inicjatywa młodych fizyków z Małachowianki w kontekście możliwości użycia mikronów do prześwietlania piramid, a także Wolontariat Pracowników PKN ORLEN, w ramach którego zrealizowano osiem dużych projektów z zakresu plac remontowych na rzecz placówek opiekuńczych.
Jeśli rozgraniczymy (bez podawania konkretnej ilości wskazań) głosowanie kuponowe od SMS-owego, to w tym pierwszym prowadzi płocka firma PERN i jej zaangażowanie w renowację Kaplicy Królewskiej, przed inwestycją akwarystyczną w zoo, a w drugim akcja „Obiad” Płockiego Wolontariatu przed programem rekonstrukcji piersi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Kto zawładnie „Kulturą”
W Kulturze nie mamy zdecydowanego lidera: ani w głosowaniu SMS-owym, ani w kuponowym. Choć śledząc przebieg głosowania SMS-owego (a na bieżąco praktycznie tylko to możemy czynić), dochodzimy do wniosku, że systematyczność oddawania głosów spowoduje już niebawem powstanie ścisłego, trójpodmiotowego finału. Bo to jest jedna z dwóch kategorii, w której dostajemy zdecydowanie najwięcej głosów. Jakie wydarzenie prowadzi w SMS-ach? Póki co, Ryszard Wolbach i jego 40-lecie działalności artystycznej. Tuż za nim odnajdujemy zorganizowanie „Czytelni pod chmurką” w Książnicy Płockiej, a także złote medale chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki i kwartetu Positive Vibrations, zdobyte na konkursie w Kalifornii. Do wielkiej trójki ma wielką ochotę dołączyć Tadeusz Milke i 70. jubileusz prowadzonego przez niego Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.
Czy to koniec rywalizacji? A gdzież tam! Nie można nikomu odbierać szans, bo póki co w głosowaniu kuponowym szczególnie uaktywnili się zwolennicy pomnika teatru koło hotelu Starzyński i akcji, za którą stoi Dział Marketingu PKN ORLEN, czyli Płockich Ogrodów Światła.
Niemniej przyznać, że zwolennicy Ryszarda Wolbacha szczególni upodobali sobie głosowanie za pomocą telefonu komórkowego. To wydarzenie dostaje zdecydowanie najwięcej SMS-ów i… jest jednocześnie na ostatnim, 10. miejscu w głosowaniu kuponowym, jeśli dokonać takiego rozdzielenia.

Kogel-mogel w sporcie i turystyce
W Sporcie sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Odnosząc się do daty 7 marca, bo to tego dnia dokonaliśmy pierwszego podsumowania głosów, twierdzimy z pełną świadomością, że nie mamy żadnych podejrzeń – kto wygra.
Czytelnicy TP doceniają osiągnięcia naszych ręcznych piłkarzy plażowych. Dwa złote i jeden srebrny medal na poziomie mistrzostw Polski robią oczywiście wrażenie. Zresztą podobnie jak zorganizowanie w Płocku Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Czytelnicy nie zapominają o awansie do ekstraklasy piłkarzy nożnych płockiej Wisły i próbach popularyzacji w naszym mieście nowej dyscypliny sportu – „Ultimate Frisbee”. W czołowej grupie sportowej mamy jednego turystycznego rodzynka – Płocką Lokalną Organizację Turystyczną i jej ubiegłoroczne otwarcie sezonu.
Na większą przychylność czytelników TP oczekują: klub Orlen Wisła Płock i jego inicjatywa spotkania dwóch pokoleń zawodników piłki ręcznej oraz motocyklista Paweł Szkopek. A dziennikarze TP o szczególną życzliwość czytelników TP apelują w kontekście Płockiej Olimpiady Młodzieży, firmowanej nazwiskami Wojciecha Jankowskiego i Ryszarda Olczuka. Ta ważna inicjatywa okupuje póki co ostatnie miejsce.

W regionie kupony jak SMS-y?
To druga, obok Kultury – kategoria, w której dostajemy zdecydowanie najwięcej głosów. Dotychczas najwięcej oddano ich na przedszkole samorządowe w Bielsku. Tuż za przedszkolem odnajdujemy miasto i gminę Drobin wraz z projektem eTornister, a także kolejną inwestycję w oświatę, czyli urządzenie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie.
Na swoją zdecydowanie większą niż dotychczas liczbę głosów czekają: 35-lecie koncertów chopinowskich w Sannikach i działalności sannickiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, wznowienie działalności muzeum im. Stanisława Murzynowskiego w Murzynowie i rozpoczęcie budowy bloku socjalnego w Gostyninie.
szat

Zobacz kolejny artykuł

Czytelnicy TP docenili szpital wojewódzki

W jubileuszowej, dziesiątej edycji gali Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” – wydarzenie roku 2016 postanowiliśmy …

10. jubileuszowa gala „Z Tumskiego Wzgórza” w obiektywie Jana Waćkowskiego

W piątkowy wieczór w Domu Technika poznaliśmy zwycięzców 10. edycji plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego …