Zostawiła szkołę w Stanach

Małachowianka przyciąga uczniów z całego świata. Tu właśnie przez kilka miesięcy postanowiła uczyć się ze swoimi polskimi rówieśnikami Sarah Jane Podzieliński. Chciała porównać i zobaczyć, jak wygląda polski system nauczania oraz poszerzyć swoje biologiczne zainteresowania. Jak pierwsze wrażenia? Sarah jest zachwycona szkołą, płockimi nauczycielami, nowymi znajomymi i lekcjami biologii. Ma także ulubione miejsce w szkole. Jest nim audytorium.
Płocka przygoda Sary z Małachowianką ma tak naprawdę korzenie rodzinne. W Małachowiance uczy się jej kuzyn, a w Płocku mieszka jej babcia. – Moi rodzice także pochodzą z Płocka, zatem jakby naturalnym stało się to, że chciałam bliżej poznać to miejsce. Nie tylko podczas rodzinnych przyjazdów, ale także pod kątem życia i codzienności młodych ludzi. Pojawiła się możliwość skorzystania z takiej wymiany i długo się nie zastanawiałam – mówi mieszkająca na co dzień w Fort Wayne Sarah. I dodaje, że miała pełną aprobatę mamy, kiedy powiedziała jej o swoim pomyśle.

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …