Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Dzieci

177 zestawów wierszy w I edycji konkursu to bardzo dobry wynik. Aż tyle prac wpłynęło na Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej „Przylecę do was na skrzydłach marzeń”. Laureatów poznaliśmy podczas uroczystego podsumowania w „Chotomku”.
Wiersze uczestników oceniało jury w składzie: dr hab. Agnieszka Frączek – językoznawca, germanistka i leksykograf, Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej, Pola Zołoteńko – trzynastoletnia autorka książki „Gang Laptopa”.
Laureatką I miejsca została Dorota Betlewska-Gutowska z Warszawy, II – Tomasz Misiewicz z Warszawy, a III – Piotr Zemanek z Bielsko-Białej. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Mazur-Lejman i Małgorzata Gracka-Wesołek z Częstochowy. Wyróżnienie specjalne – Ewa Gruca z Płocka. Nagroda dyrektora Książnicy Płockiej powędrowała do Władysława Katarzyńskiego z Olsztyna.
Nagrody i wyróżnienia wręczono podczas finału konkursu w Bibliotece dla dzieci. Zwycięzcom gratulowała Ewa Chotomska. Wszyscy uczestnicy spotkania oklaskiwali przedstawienie „Chotomska Solo” ptrzygotowane przez uczestników zajęć teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury.

(l.)
fot. archiwum KP

Zobacz kolejny artykuł

Urodzinowa gala w SP 22

We wrześniu 1988 roku naukę rozpoczynało 69 dzieci, które uczyły się na trzy zmiany od …

Nagrody marszałka Stuzika dla prymusów

Z najzdolniejszymi uczniami z podstawówek, gimnazjów, liceów i szkół zawodowych regionu płockiego spotkał się w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.