Najnowsze informacje
fot. ZSZ nr 6 Płock

Zawodowe nowinki w „Szóstce”

Uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 w Płocku właśnie zakończyli pierwszy w tym roku etap zdobywania nowych umiejętności zawodowych. W ramach realizowanego projektu „Akademia Aktywności” przygotowywali się do pracy w zawodach: barman, kelner, barista i stylista paznokci.
Z możliwości poszerzania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych skorzystała trzydziestoosobowa grupa uczniów. Ale na tym nie koniec zawodowych szans w ramach kolejnej odsłony projektu „Akademia Aktywności”. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu miasta Płocka. – W październiku i listopadzie zakończyły się kursy w zakresach: stylizacja paznokci, barista oraz kelner-barman, podczas których uczestnicy poznali praktyczne tajniki poszczególnych zawodów – mówi Barbara Chyba z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 w Płocku.
Uczestnicy kursu baristy zapoznali się z historią, metodami zbioru i obróbki, gatunkami i odmianami kawy oraz podstawowymi technikami baristy, w tym procesem parzenia kawy krok po kroku.
– Dodatkową atrakcją i elementem motywującym do udziału w zajęciach było prowadzenie kursu przez mistrza Polski baristów Łukasza Jurę – mówi Barbara Chyba.
Przyszli kelnerzy poznawali podstawy działalności i wyposażenia technicznego zakładu gastronomicznego, wybrane zagadnienia towaroznawstwa, ale przede wszystkim ćwiczyli umiejętności związane z organizacją i obsługą przyjęć i bankietów, zasadami serwowania potraw, przygotowania drinków i zakąsek koktajlowych.
Do udziału w kursach i szkoleniach przygotowują się kolejni uczniowie. Bo już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do nowej edycji projektu „Akademia aktywności”, tym razem dla uczniów, którzy chcą zdobyć uprawnienia kierowcy wózka jezdniowego z napędem silnikowym, spawania metodą MAG 135 oraz sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej.
Teresa Radwańska-Justyńska

Zobacz kolejny artykuł

Koniec roku w DELTAKLUBIE

Jak zawsze ciekawie i widowiskowo zakończyli rok szkolny uczestnicy zajęć odbywających się w ramach DELTAKLUBU …

30 lat przedszkola

Jubileusz 30-lecia świętowali nauczyciele i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 „Tęcza” w Płocku. Z …