Wybuchowa inauguracja w DELTAKLUBIE

Już po raz XIV utalentowani uczniowie rozpoczęli nowy rok w ramach realizowanego w Płocku projektu DELTAKLUB. I jak zawsze inauguracja była zaskakująca i pełna wybuchowych efektów specjalnych.
W tym roku podczas inauguracji było wybuchowo, patriotycznie i higienicznie. A kolejne pokolenie, które jeszcze do niedawna bawiło się samochodzikami i wkuwało z mozołem tabliczkę mnożenia, miało okazję przed publicznością zaprezentować swoje ponadprzeciętne umiejętności na temat silników elektrycznych i matematycznych równań. Jak mówili organizatorzy zajęć dla prymusów: – Miło popatrzeć jak młodzi, zdolni, inteligentni ludzie wolą pochwalić się umiejętnościami chemicznymi, fizycznymi i matematycznymi niż kolejnym modelem iPhone’a.
Tegoroczna inauguracja odbywała się w auli Jagiellonki. Razem z uczniami zaczynającymi kolejny cykl zajęć byli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i organizatorzy projektu edukacyjnego. W pierwszej części, tradycyjnie, każda z grup, które uczestniczą w projekcie, zaprezentowała swoją wiedzę. Grupa matematyczna rozwiązywała zadania w kontekście zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciel grupy fizycznej z fascynacją opowiadał o rodzajach silników, a najliczniejsza grupa chemiczna postawiła na wybuchowe efekty specjalne.
Po prezentacjach przyszedł czas na życzenia w tym między innymi od prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego i wręczenie dyplomów nowym uczestnikom. A potem scena należała do znanego z telewizyjnego ekranu Wiktora Niedzickiego, fizyka, propagatora nauki, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autora programu Laboratorium. Wykład przygotowany dla uczestników zajęć w Płocku dotyczył dosyć cuchnącego zagadnienia, bo historii brudu. Dziennikarz opowiadał o tajemnicach higieny królów i greckich uczonych.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć zamieszczone są na stronie deltaklub. plock. edu. pl.

rad
fot. MSCDN Płock

Zobacz kolejny artykuł

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku kończy 20 lat

W 1999 roku zaczynali od pięciu specjalności kształcenia ze 162 studentami. Już rok później powstały …