Wybuchowa inauguracja w DELTAKLUBIE

Już po raz XIV utalentowani uczniowie rozpoczęli nowy rok w ramach realizowanego w Płocku projektu DELTAKLUB. I jak zawsze inauguracja była zaskakująca i pełna wybuchowych efektów specjalnych.
W tym roku podczas inauguracji było wybuchowo, patriotycznie i higienicznie. A kolejne pokolenie, które jeszcze do niedawna bawiło się samochodzikami i wkuwało z mozołem tabliczkę mnożenia, miało okazję przed publicznością zaprezentować swoje ponadprzeciętne umiejętności na temat silników elektrycznych i matematycznych równań. Jak mówili organizatorzy zajęć dla prymusów: – Miło popatrzeć jak młodzi, zdolni, inteligentni ludzie wolą pochwalić się umiejętnościami chemicznymi, fizycznymi i matematycznymi niż kolejnym modelem iPhone’a.
Tegoroczna inauguracja odbywała się w auli Jagiellonki. Razem z uczniami zaczynającymi kolejny cykl zajęć byli rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i organizatorzy projektu edukacyjnego. W pierwszej części, tradycyjnie, każda z grup, które uczestniczą w projekcie, zaprezentowała swoją wiedzę. Grupa matematyczna rozwiązywała zadania w kontekście zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciel grupy fizycznej z fascynacją opowiadał o rodzajach silników, a najliczniejsza grupa chemiczna postawiła na wybuchowe efekty specjalne.
Po prezentacjach przyszedł czas na życzenia w tym między innymi od prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego i wręczenie dyplomów nowym uczestnikom. A potem scena należała do znanego z telewizyjnego ekranu Wiktora Niedzickiego, fizyka, propagatora nauki, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autora programu Laboratorium. Wykład przygotowany dla uczestników zajęć w Płocku dotyczył dosyć cuchnącego zagadnienia, bo historii brudu. Dziennikarz opowiadał o tajemnicach higieny królów i greckich uczonych.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć zamieszczone są na stronie deltaklub. plock. edu. pl.

rad
fot. MSCDN Płock

Zobacz kolejny artykuł

Wyjątkowe wyróżnienie dla płockiej profesor

Profesor Barbara Pacewska, pracownik naukowy Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, została uhonorowana Medalem im. W. …

Ponad 12 tysięcy uczniów rozpoczęło naukę

Uczniowie podstawówek stanowią największą liczbę wśród rozpoczynających rok szkolny w płockich szkołach. Tu łącznie we …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.