fot. MDK

Weekend z mistrzami

Ponad 100 osób z Płocka, ale także Ozorkowa, Rybnika i Słupska wzięło udział w artystycznych warsztatach „Mistrz i Uczeń”. To jedno z czołowych wydarzeń Młodzieżowego Domu Kultury, z których płocka placówka znana jest w kraju. Pozwala dokształcać się kadrze pedagogicznej, jak również młodzieży.
– Nie jesteśmy w stanie przyjąć na warsztaty wszystkich chętnych. Idea jest więc taka, że z różnych ośrodków czy szkół przychodzą do nas reprezentacje, a to, czego się u nas nauczą, przekazują dalej – mówi Litosława Koper, dyrektor MDK-u.
Podczas tegorocznej edycji zajęcia z uczestnikami prowadzili Agnieszka Dąbrowska-Walczak – florystka i plastyczka z Kutnowskiego Domu Kultury, po dwuletniej przerwie wróciła Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, pedagog śpiewu, autorka muzyki. Zajęcia teatralne zorganizowali z kolei Izabela Karwot – instruktor teatralny, reżyser teatru dzieci i młodzieży z Rybnika oraz Dariusz Lewandowski – reżyser, choreograf, aktor. – Po raz pierwszy do grona warsztatowych mistrzów dołączył Krzysztof Misiak – wybitny gitarzysta, który również zechciał podzielić swoją wiedzą – dowiadujemy się w MDK-u.
Warsztaty prowadzone były przez cały weekend. Na koniec uczestnicy mieli możliwość prezentacji. Jak co roku największą popularnością cieszyły się warsztaty plastyczne. – Pod okiem zaproszonej plastyczki powstają prawdziwe cuda. Święta już za pasem, więc nie brakuje ozdób choinkowych, stroików, swego czasu hitem okazały się skarpetkowe bałwanki – tłumaczy Litosława Koper.
Ze względu na liczbę uczestników oraz grup warsztatowych impreza wychodzi poza teren ciasnego MDK-u. Grupy teatralne ćwiczą m.in. w Domu Darmstadt oraz w Pałacu Ślubów. Z jednej strony dobrze, że jest współpraca między płockimi placówkami. Z drugiej strony już dawno przydałby się większy i nowoczesny obiekt na potrzeby MDK-u, nie tylko przy okazji organizacji warsztatów „Mistrz i uczeń”, ale też dla jego codziennej działalności. To niestety na razie sfera marzeń, dlatego tym bardziej należy doceniać MDK, że działa, organizuje imprezy o ogólnopolskim charakterze i co najważniejsze, wciąż jest kuźnią młodych, płockich talentów. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …