Wartościowa lekcja WF

Szkoły podstawowe mogą powalczyć o nowy sprzęt sportowy lub remont szkolnego boiska. Wystarczy wystartować z dobrym pomysłem w konkursie ogłoszonym przez PKN ORLEN: Wartościowa Lekcja WF. Najlepsi otrzymają od koncernu dofinansowanie nawet do 20 tysięcy zł.
Pierwsza edycja projektu skierowana jest do uczniów szkół podstawowych klas IV–VI. Najlepsze pomysły, którym jurorzy dadzą najwięcej głosów, będą nagradzane finansowo. W konkursie można zdobyć od 5 do 20 tysięcy złotych, na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy lub na remont boiska.
Wartościowa Lekcja WF to pomysł, który ma zachęcić dzieci i nauczycieli do wspólnej dyskusji nad znaczeniem zajęć sportowych w szkole. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Przygotować plakat przedstawiający Kodeks Wartościowej Lekcji WF, czyli 10 kluczowych zasad motywujących uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach oraz zachowania fair play. Plakat może być wykonany dowolną techniką plastyczną. Można więc malować, rysować, kleić, wycinać i „gimnastykować się” w taki sposób, aby zdobyć nagrodę. Wszystkie chwyty dozwolone, pod warunkiem że wpisują się w regulamin konkursowy. – Inaugurując nasz pomysł, chcemy zaktywizować młodzież i szkoły do dyskusji nad znaczeniem zajęć sportowych w szkole. Chcemy także promować edukację z zakresu zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wartości etyczne w sporcie – powiedział Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. Marketingu z PKN ORLEN.
Zgodnie z ideą konkursu szkoły, które otrzymają nagrody od sponsora, powinny je przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego lub na remont boiska szkolnego. W pierwszej edycji konkursu prace będą przyjmowane z określonych jednostek terytorialnych, na obszarach których PKN ORLEN prowadzi aktywność gospodarczą. Szczegółowe dane oraz regulamin konkursu zamieszczone są na stronie: www.wf.orlen.pl. Prace można zgłaszać do 31 maja, a wyniki zostaną ogłoszone 13 czerwca (na www.wf.orlen.pl). Sponsorem konkursu jest PKN ORLEN, natomiast partnerem – Fundacja ORLEN Dar Serca. rad

Wartościowa lekcja WF to kolejny projekt zainicjowany przez PKN ORLEN na rzecz wychowania fizycznego młodych Polaków. W ubiegłym roku była to akcja pod hasłem „Lekcja WF z mistrzem”, realizowana w kilku miastach w Polsce. Zajęcia młodzieży ze znanymi sportowymi idolami, którym wielu kibicuje podczas transmisji z wielkich wydarzeń, udowodniły młodym uczestnikom, że aktywność tocząca się poza światem wirtualnym widzianym na ekranie komputera, jest nie tylko ciekawa, ale również atrakcyjniejsza i zdrowsza. – Zaczynałem przygodę ze sportem 20 lat temu, a wciąż jest to dla mnie wielka frajda i zabawa, choć sport uprawiam wyczynowo. Początkiem fascynacji sportem zawsze jest lekcja WF. Jestem przekonany, że dobrze zorganizowane zajęcia sportowe w szkole mogą być także świetną zabawą i alternatywą dla lenistwa przed komputerem czy telewizją – uważa Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski, zawodnik grupy sportowej ORLEN.

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …