Warto postawić na PWSZ w Płocku. Minister Gowin nie szczędzi pochwał

O 1 milion zł została zwiększona subwencja dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. O powodach wsparcia dla uczelni mówił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. A o planach dotyczących uczelni, która w tym roku świętuje 20-lecie działalności mówił jej rektor prof. Maciej Słodki.
Zorganizowana konferencja dotyczyła dwóch tematów. Pierwszy to milionowe wsparcie przyznane w ramach programu Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości. I z tym programem związany był cel wizyty premiera Gowina. Przypomnijmy, że od października ub. roku trwa wdrażanie wielkiej reformy polskich uczelni czyli realizacja Konstytucji dla Nauki. – Jednym z elementów naszego działania jest położenie większego nacisku na jak najwyższy poziom kształcenia zawodowego. Ten cel realizowany jest przede wszystkim przez publiczne uczelnie, takie jak PWSZ w Płocku. Żeby dowartościować ten sposób kształcenia, bardzo poszukiwany przez pracodawców, od ubiegłego roku ministerstwo nauki organizuje konkurs na dydaktyczną inicjatywę doskonałości – przedstawiał cel programu minister Gowin.
Od ubiegłego roku 15 najlepszych uczelni zawodowych wynagradzanych jest dodatkową kwotą miliona zł za najlepsze kształcenie i przygotowanie absolwentów do potrzeb rynku pracy. W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs za ubiegły rok. W gronie nagrodzonej piętnastki jest PWSZ w Płocku.

Teresa Radwańska – Justyńska
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …