Urodzinowa gala w SP 22

We wrześniu 1988 roku naukę rozpoczynało 69 dzieci, które uczyły się na trzy zmiany od 8.00 do 18.00. Lekcje prowadziło sześciu nauczycieli. Szkoła wówczas nie miała jeszcze własnego budynku, a zajęcia odbywały się w salach klubu osiedlowego. Od tego momentu upłynęło 30 lat. Dziś Szkoła Podstawowa nr 22 w Płocku ma swój piękny budynek, w którym 120 nauczycieli uczy 1153 uczniów.
Przy okazji świętowanego jubileuszu 30-lecia przypomniano historię szkoły z osiedla Podolszyce Południe i jej początki. W grudniu 1996 roku otwarto pierwszy szkolny budynek z 15 salami, salą gimnastyczną i specjalistycznymi gabinetami, przeznaczony dla 434 uczniów. Pierwszym dyrektorem była Małgorzata Rogalska-Włodarska. Dwa lata później szkoła przyjęła imię Janusza Korczaka. Od roku 1999 szkołą kierowała Małgorzata Kamińska-Juckiewicz. Kolejny ważny w historii rok, to wrzesień 2001 roku. Wtedy uczniowie otrzymali budynek z 33 salami, świetlicą, salą gimnastyczną, biblioteką i stołówką. Także w tym roku w SP 22 utworzono pierwszy oddział integracyjny. – Ten jubileusz jest okazją do spojrzenia wstecz, ale również podziękowań za codzienną pracę, wysiłek i serce, które wychowawcy okazują swoim uczniom. Podziękowań za wychowanie w duchu idei korczakowskich i pielęgnowanie jego myśli wychowawczych. Jestem przekonany, że przed szkołą jest dobra przyszłość – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który z okazji jubileuszu kilkunastu nauczycielom wręczył nagrody.

Reklama

We wrześniu 2011 roku na stanowisko dyrektora powołano Janusza Banasiaka. – Przez 30 lat wychowaliśmy kilka pokoleń uczniów. To zasługa nauczycieli, którzy zgodnie z maksymą naszego patrona nie dyktowali, a uczyli. W naszej szkole idee korczakowskie nie starzeją się. Naszym nauczycielom w pracy, uczniom w szkole przyświecają takie idee jak dobroć, miłość, zrozumienie, szacunek – mówił podczas jubileuszowego spotkania Janusz Banasiak, dyrektor SP 22 z oddziałami integracyjnymi, jednej z największych płockich podstawówek.
Dziś tu w 51 oddziałach uczy się 1153 uczniów. Nad ich edukacją czuwa 120 nauczycieli. Uczniowie mają do dyspozycji 47 sal, dwie sale gimnastyczne, basen. W szkole zatrudnionych jest 36 pracowników administracji i obsługi. – Mamy dużo sukcesów i niemało trosk. Ale najważniejsze jest to, że nasza szkoła nie jest przystankiem, a drogą, która otwiera uczniom coraz to nowe horyzonty. Jesteśmy szkołą bez barier, gdzie wszyscy uczniowie rozwijają swoje talenty, pasje i zainteresowania – mówił dyrektor Banasiak, dodając, że uczniowie mają możliwość udziału w różnorodnych zajęciach, konkursach, turniejach, pokazach, występach. Wiele z nich zainicjowanych i organizowanych jest właśnie przez nauczycieli z SP 22.

rad
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

W Płocku bez dwóch zmian

W Płocku III Liceum Ogólnokształcące jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę kandydatów w …