fot. ZSUiP

Tak poznajemy szkołę

Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości po raz kolejny zaprosili gimnazjalistów do udziału w „Grach szkolnych”. Podczas konkursów, prezentacji oraz występów grup teatralnych i muzycznych mówili o tym, czego i jak w ich szkole można się nauczyć.
Taka formuła promocji szkoły ma już kilkuletnią tradycję. Jej pomysłodawczynią jest Grażyna Jabłońska, nauczyciel w ZSUiP. „Gry szkolne” to sprawdzona forma zaprezentowania oferty szkolnej, bo wspólna zabawa najlepiej oddaje i przedstawia to, co w placówce dzieje się na co dzień. Każda kolejna edycja wzbogacana jest o nowe elementy. I nie tylko bawi uczniów, ale pozwala także rozwijać ich przedsiębiorczość.
Tegoroczne „Gry szkolne u Nowowiejskiego” zostały opracowane na multimedialnych warsztatach kreowania wizerunku realizowanego w ramach unijnego projektu „W przyszłość bez obaw”. W grze wzięły udział zespoły z Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum z Maszewa Dużego oraz z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości. – Zabawa polegała na odgadywaniu przez drużyny kalamburów niewerbalnych i werbalnych. Zostały one ułożone w taki sposób, że zwiększały stopień trudności: od prostych scen do pokazania emocji i relacji międzyludzkich, od bajek przez postaci z literatury do postaci historycznych. Zwieńczeniem rywalizacji było wspólne układanie hasła, które rozpoczęła zwycięska drużyna z Gimnazjum nr 5 w Płocku – mówi Grażyna Jabłońska. Podczas zabawy wystąpiła grupa teatralna przygotowana przez Alicję Drąg. Po rozdaniu dyplomów młodzież zwiedzała warsztaty szkolne, gdzie mogła skosztować pysznych rogalików wykonanych przez uczniów ZSUiP. rad

Zobacz kolejny artykuł

Fascynujące zajęcia z matematyki

Fitness dla mózgu i popisy logiki Od września rozpoczynają się wyjątkowe zajęcia matematyczne dla uczniów …

Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna …