Szóstka pełna kolęd i pastorałek

Po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego spotkali się w Szkole Podstawowej nr 6, aby wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W tegorocznej edycji zaśpiewało aż sześćdziesięciu sześciu młodych wykonawców.
Rejonowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Cicha noc” odbywający się w płockiej „szóstce”, jak co roku, zgromadził wielu uczestników. Młodzi wokaliści występowali solo, w duetach, w trzech grupach wiekowych: najmłodszej: klasy I-III, średniej: klasy IV-VI. W grupie najstarszej swoje muzyczne interpretacje świątecznych utworów zaprezentowali gimnazjaliści.
Uczestnicy i goście mogli wysłuchać mniej i bardziej znanych kolęd oraz pastorałek najczęściej w klasycznych i najchętniej śpiewanych interpretacjach. Umiejętności wokalne uczniów biorących udział w konkursie oceniało profesjonalne jury w składzie: Eliza Łochowska, Małgorzata Kluczyńska-Pach, Ryszard Charzyński. W gronie najmłodszych wykonawców I miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 23 Anna Kaniok i Joanna Bohdan przygotowane przez Małgorzatę Szulborską i Małgorzatę Podwójci. Drugie miejsce zdobyły Kinga Ciećwierz i Sandra Ciećwierz, uczennice SP 6 pod kierunkiem Bożeny Bońkowskiej. Do reprezentantów „szóstki” należało także miejsce trzecie. Zajęli je uczniowie klasy pierwszej SP 6 – Helena Mieszkowicz i Wojciech Olszlegier, przygotowani przez Iwonę Denst.
Jury wyróżniło także duety ze szkół: SP 18 – Marię Durzyńską i Julię Krawczyk – przygotowane przez Barbarę Brzeską oraz z SP 16 – Agnieszkę Ciszewską i Tomasza Kamińskiego – przygotowanych przez Magdalenę Ołdakowską i Magdalenę Spirydonow.
W grupie klas IV – VI nagrodę Grand Prix otrzymały uczennice SP 18 – Aleksandra Cichocka i Oliwia Krawczyk (przygotowywane przez Ewę Głodowską). Pierwsze miejsce wywalczyły uczennice SP 23 Adrianna Lewandowska i Barbara Cendrowska pod kierunkiem Małgorzaty Podwójci. Drugie miejsce zajął chłopięcy duet w składzie Tomasz Kędzierski i Wiktor Zgliński z SP 21 pod kierunkiem Jolanty Junkiert. Trzecie miejsce zdobyły dwa duety: Maja Hiszpańska i Roksana Goliasz – SP 11 pod kierunkiem Michała Krzywdy oraz Patrycja Kopycińska i Roksana Grabowska – SP 6 pod kierunkiem Renaty Wypych.
W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce jurorzy przyznali duetowi: Ewa Witkowska i Ewa Ożga z Gimnazjum nr 13 pod kierunkiem Macieja Bieńka, II miejsce zajął duet Ewelina Żiółkowska i Marta Fortuńska z Gimnazjum „Profesor”, również przygotowany przez Macieja Bieńka, III miejsce zajęły dwa duety: Karolina Siczek i Ewelina Bąbalicka z Gimnazjum w Brudzeniu Dużym pod kierunkiem Gabriela Sieradzkiego oraz duet Sara Trafas i Julia Ciećwierz z Gimnazjum nr 5 przygotowany pod kierunkiem Gabriela Sieradzkiego.    (rad)

Zobacz kolejny artykuł

Fascynujące zajęcia z matematyki

Fitness dla mózgu i popisy logiki Od września rozpoczynają się wyjątkowe zajęcia matematyczne dla uczniów …

Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna …