Stypendia dla 237 uczniów

To była szczególna, jubileuszowa, 10. edycja gali, podczas której wręczone zostały akty stypendialne poprzez fundację „ORLEN-DAR SERCA”. W ostatnią środę, 23 stycznia trafiły one do 237 uczniów z Płocka i powiatu płockiego oraz dla Orłów.
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyznała łącznie 237 stypendiów w roku szkolnym 2018/2019 w ramach dwóch programów stypendialnych: Dla Płocka i powiatu płockiego oraz Dla Orłów. Laureaci, czyli uczniowie szkół regionu, zostali docenieni za ponadprzeciętne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnych.
– Prowadzone przez nas programy stypendialne to jeden z najważniejszych obszarów działań Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” – podkreśla Prezes Fundacji Katarzyna Różycka. – Praca z tak zdolną i zaangażowaną społecznie młodzieżą to przyjemność. Obserwowanie rozwoju tych młodych ludzi i ich dalszej ścieżki kariery potwierdza, że są to osoby wartościowe, które zasługują na docenienie ich pasji i działań. Szczególnie cieszy mnie to, że w tym roku do grona naszych podopiecznych dołączyła grupa nowych uczniów, których rozwój będziemy śledzić z uwagą.
Tegoroczna Gala była wyjątkowa, bo była jednocześnie jubileuszem 10-lecia programu stypendialnego Dla Płocka i powiatu płockiego. W ramach obecnej edycji 124 uczniów z pasją co miesiąc otrzyma środki na realizowanie swych celów naukowych, sportowych i społecznych. Obok stypendystów z Płocka i powiatu płockiego na Gali gościli także laureaci programu Dla Orłów.
– W PKN ORLEN oraz Spółkach Grupy duży nacisk kładziemy na rolę życia rodzinnego i rodziny. Obok licznych programów, które wspierają naszych pracowników i ich rodziny na co dzień, podejmujemy także działania takie jak programy stypendialne. Tylko w tym roku Fundacja przyznała aż 113 stypendiów najzdolniejszym dzieciom – także tym uzdolnionym sportowo – z PKN ORLEN i Grupy ORLEN – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN ORLEN, Członek Zarządu Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.
Uzyskanie stypendium w obu programach Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” wymaga spełnienia kilku warunków. Najważniejszym z nich jest, w przypadku stypendiów naukowych, odpowiednia wysokość średniej – co najmniej 4,7. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymują za osiągnięcia wychodzące poza standardowy program nauki – udział w olimpiadach, konkursach oraz za pracę społeczną. Od sportowców oczekuje się przede wszystkim wybitnych wyników w uprawianej dyscyplinie, ale również średniej nie niższej niż 4,0. Z kolei uczniowie pracujący społecznie musieli przede wszystkim udokumentować działalność na rzecz innych oraz legitymować się średnią na poziomie 4,5.
Stypendia zostały wręczone podczas uroczystej gali w ORLEN ARENIE w Płocku. Uroczystość uświetnił wykład motywacyjny Tomasza Grzywaczewskiego – podróżnika, dziennikarza oraz autora książki „Przez dziki Wschód”, za którą otrzymał Nagrodę Magellana 2012. Jest pomysłodawcą Long Walk PLUS Expedition – głośnej wyprawy śladami ucieczki z gułagu Witolda Glińskiego oraz współautorem dokumentalnego filmu opowiadającego o tej wyprawie. Pasjonuje się poszukiwaniem i odkrywaniem zapomnianych opowieści.
W wydarzeniu wzięli również udział laureaci z poprzednich edycji programów.

(t)
fot. PKN ORLEN

Zobacz kolejny artykuł

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku kończy 20 lat

W 1999 roku zaczynali od pięciu specjalności kształcenia ze 162 studentami. Już rok później powstały …