Najnowsze informacje

Solidarność dziękuje pracownikom oświaty

W internacie Zespołu Szkół nr 6 w Płocku odbyły się uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowane dla pracowników oświaty przez Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego oraz Międzyzakładową Komisję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
Tegoroczne obchody były okazją do podziękowania i wręczenia odznaczeń zasłużonym pracownikom oświaty. Biorący udział w uroczystościach w swoich wystąpieniach oprócz okolicznościowych życzeń i gratulacji odnosili się również do reformy edukacji. Marek Krysztofiak, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego, odnosząc się do reformy oświatowej mówił, że na razie jest ona praktycznie „bezboleśnie” wprowadzona, jeśli chodzi o zwolnienia nauczycieli w starostwie płockim czy w Mieście i Gminie Gąbin. Mówiąc o „zwolnieniowych” statystykach w placówkach oświatowych Płocka, Marek Krysztofiak przypomniał, że zgodnie z informacjami prasowymi zwolniono w bieżącym roku szkolnym 12 nauczycieli, a nie przedłużono umowy o pracę z 30 nauczycielami. Tymczasem rok temu te liczby kształtowały się odpowiednio na poziomie 16 i 126 pedagogów.
Zasłużonych pracowników oświatowych Marek Krysztofiak wraz z Jerzym Obrębskim, przewodniczącym Zarządu Regionu Płockiego i członkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, odznaczyli Złotymi i Srebrnymi Odznakami Krajowej Sekcji Oświaty.
Złotą Odznakę otrzymała Barbara Laskowska. Srebrne Odznaki dostali: Małgorzata Bielska, Marzena Bieńkowska, Jolanta Budek, Joanna Czerniak, Katarzyna Dziurlikowska, Aneta Gładys, Joanna Hryniewiecka, Jadwiga Kaniecka, Urszula Kussy, Marzena Nowakowska, Beata Olejniczak, Roman Pankowski, Beata Wojciechowska. Medalami Komisji Edukacji Narodowej zostali uhonorowani: Henryk Gontarek, Ewa Jagodzińska, Marta Kapela i Witold Nawrocki. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Hanna Szachowska, Tadeusz Ciastkowski oraz Cezary Walta. Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty trafiła do Teresy Fijałkowskiej. Nagrodę Prezydenta Miasta Płocka wręczono Anecie Olszewskiej i Aldonie Jędrzejak.
Oprawę artystyczną dla uczestników oświatowych uroczystości przygotowali uczniowie kl. Ia ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Nowy prorektor w PWSZ

Przez najbliższe dwa lata Agnieszka Grażul-Luft będzie odpowiedzialna za sprawy studenckie i dydaktyczne w Państwowej …

Kolejny rekord w grosikowej zbiórce

Coraz większa mobilizacja i coraz więcej kilogramów miedzianych grosiaków zbierają uczestnicy płockiej edycji akcji „Gorączka …