Najnowsze informacje

Serfuję bezpiecznie

Powoli dobiega końca realizacja projektu „Serfuję bezpiecznie”. Za nami już druga i ostatnia edycja gry miejskiej. Uczestnicy bawili się znakomicie – nikogo nie odstraszyła jesienna słota. Ostatnim etapem projektu było spotkanie z rodzicami i opiekunami dzieci. Patronat nad akcją objęli rzecznik praw dziecka oraz mazowiecki kurator oświaty.
Gra miejska „Serfuję bezpiecznie” została zorganizowana w ramach kampanii społecznej wdrażanej przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”. – W zabawie wzięło udział 71 osób, uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych wraz z opiekunami. Łącznie w obu edycjach gry udział wzięło ponad 200 osób – wylicza koordynator Fundacji Cezary Supeł.
Skąd pomysł na grę? – Zależało nam, by dzieci oderwały się od swoich codziennych obowiązków i w kreatywny sposób spędziły wspólnie czas, ucząc się jednocześnie jak bezpiecznie serfować po Internecie. Podczas gry zespoły spacerując po zakątkach Płocka odwiedziły sześć punktów, w których rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania, a także poznawały ciekawostki związane z bezpieczeństwem w sieci – dodaje Cezary Supeł.
Zadania obejmowały naukę pojęć związanych z cyberprzemocą, analizę kwestii związanych z udostępnianiem zdjęć w sieci, a także zagrożeń wynikających z uzależnienia od gier online. – Dzieci wykazywały się niezwykłą spostrzegawczością i umiejętnością analizy sytuacji, a także wiedzą w zakresie zasad obecności w sieci. Cieszy nas to niezwykle, bo widzimy, że nasze działania przynoszą pożądane efekty – podsumowuje koordynator. W ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie” odbyły się w minionym tygodniu cztery ostatnie bezpłatne warsztaty z udziałem rodziców i opiekunów.
Spotkania pod hasłem „Bezpieczne dziecko w sieci” odbywały się w Szkole Podstawowej nr 15, Szkole Podstawowej nr 22, Gimnazjum nr 13 oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego. Podczas 90-minutowych zajęć wykwalifikowany trener w zakresie cyberprzemocy i cyberprzestępczości opowiadał o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nowy prorektor w PWSZ

Przez najbliższe dwa lata Agnieszka Grażul-Luft będzie odpowiedzialna za sprawy studenckie i dydaktyczne w Państwowej …

Kolejny rekord w grosikowej zbiórce

Coraz większa mobilizacja i coraz więcej kilogramów miedzianych grosiaków zbierają uczestnicy płockiej edycji akcji „Gorączka …