fot. Archiwum

Rozmowy, spotkania, warsztaty

W Małachowiance odbyła się uroczysta inauguracja Młodzieżowej Akademii Przedsiębiorczości – projektu Fundacji Edukacji i Rozwoju Społecznego FERS. Gościem spotkania był Jan Brudnicki – właściciel firmy Grupa B4 Opeus, honorowy członek Izby Gospodarczej Regionu Płockiego.
Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości to propozycja edukacyjna skierowana do uczniów płockich szkół średnich zainteresowanych rozwijaniem kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, realizowana w formie spotkań, debat i warsztatów. Uczniowie skupieni w MAP będą ćwiczyć zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości i poznawać podstawy języka angielskiego w biznesie podczas warsztatów. Spotkania z ludźmi biznesu prowadzącymi od lat z sukcesem swoje firmy staną się okazją do poznania dróg kariery przedsiębiorców, włączających się w proces rozwoju społecznego, zbliżenia środowiska uczniów i pracodawców, zdobywania doświadczeń niezbędnych do zaplanowania własnego rozwoju. Projekt ma też aspekt wychowawczy, bo integruje pokolenia, pozwala na kształtowanie wartości i zasad. Uczestnicy MAP przygotują się również do ogólnopolskiego konkursu startupowego. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Miasta Płock. Jego autorką jest Urszula Ambroziak-Bereszczyńska – prezes Fundacji Edukacji i Rozwoju Społecznego FERS, popularyzującej innowacyjne rozwiązania w edukacji, aktywizującej młodych ludzi do pracy nad rozwojem kompetencji, poszukiwania własnej drogi życiowej, planowania kariery oraz zaangażowania się w sprawy obywatelskie.
Pierwsze spotkanie Młodzieżowej Akademii Przedsiębiorczości odbyło się w Małachowiance. Jego gościem był Jan Brudnicki, właściciel firmy rodzinnej Grupa B4 i Opeus, honorowy prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Przybliżył publiczności historię i działalność Izby Gospodarczej. Opowiadał o działaniach zrzeszonych w organizacji przedsiębiorców na rzecz społeczności lokalnej. Podzielił się swoimi doświadczeniami w zarządzaniu firmą, zwracając szczególną uwagę na fakt, jak ważne są: edukacja, wszechstronność, kompetencje, otwartość na nowości technologiczne i przede wszystkim pracowitość i uczciwość w życiu zawodowym.
Projekt będzie kontynuowany po przerwie wakacyjnej, od września do listopada. W jego realizację włączył się Wojewódzki Urząd Pracy poprzez pomoc w diagnozie kompetencji i warsztaty z doradztwa zawodowego. Gośćmi MAP będą także: Adam Łukawski – właściciel drukarni Agpress, kolekcjoner i społecznik współpracujący z instytucjami kulturalnymi Płocka, Alina Winiarski, przewodnicząca berlińskiego stowarzyszenia POLin Polki w Gospodarce i Kulturze, właścicielka firmy Winiarski, wspierającej działalność gospodarczą Polaków za granicą i obcokrajowców w Polsce, Piotr Onyszko, właściciel firmy Bastion, prowadzący wraz z małżonką działający przy POKiS-ie Zespół Pieśni i Tańca Wisła oraz Piotr Voelkel, twórca grupy kapitałowej VOX, propagator idei „human touch”, przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych, współtwórca Uniwersytetu Humanistycznego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, twórca School of Form oraz Collegium Da Vinci, wielokrotnie odznaczany za wybitne zasługi dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. (l.)

Zobacz kolejny artykuł

Książkowy maraton w Bibliotece Pedagogicznej

Uwielbiają czytać, książki obowiązkowo zabierają ze sobą w podróże. Jak sami mówią, są stworzeni do …