Najnowsze informacje

Przygotowali zbiórkę i wielkanocne misterium

Zabawki, przybory szkolne, ubrania i gry trafiły do świątecznych paczek przygotowanych przez uczniów klasy Vd ze Szkoły Podstawowej 21 w Płocku dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie. Dodatkowo uczniowie z Płocka uczestniczyli w świątecznym kiermaszu, z którego dochód został przeznaczony na rozwój placówki.
Na spotkanie z podopiecznymi Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie wyruszyli uczniowie, rodzice, siostra Miriam oraz Katarzyna Aleksandrowicz, wychowawca klasy Vd w SP 21 w Płocku. – Nasze spotkanie w Mocarzewie poprzedziła szkolna zbiórka odzieży, przyborów szkolnych, zabawek, gier oraz artykułów chemicznych dla mieszkańców ośrodka – mówiła Katarzyna Aleksandrowicz. – Na miejscu przywitała nas s. Bernadetta Pogorzelska, wychowawca Marcin Tyszka oraz wychowankowie. Po przekazaniu darów udaliśmy się z naszym przewodnikiem panem Marcinem na zwiedzanie placówki. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji o historii, tradycjach, zwyczajach, pracownikach i wychowankach tego miejsca – dodaje Katarzyna Aleksandrowicz.
Uczniowie brali także udział w kiermaszu artykułów świątecznych wykonanych przez wychowanków ośrodka, z którego cały dochód przeznaczony został na rozwój placówki.
Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu, w Ośrodku podczas Wielkich Rekolekcji wychowankowie wraz z opiekunami świeckimi oraz siostrami zakonnymi wystawiają inscenizację obrazującą fragmentarycznie Życie, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Tak też było i w tym roku. Tegoroczne Misterium nosiło tytuł „Czy widziałeś Jezusa?”. Jego przesłanie miało uświadomić i przypomnieć najprawdziwszą Prawdę, jaką jest Miłość Jezusa do każdego człowieka. – Przedstawienie to było dla nas ogromnym przeżyciem. Szczególnie ważne, jeśli uzmysławiamy sobie, z kim obcujemy i jaka odpowiedzialność na nas ciąży, aby stać się dobrym narzędziem w rękach Głównego Scenarzysty i Reżysera tego świata – mówiła Katarzyna Aleksandrowicz.
Po przedstawieniu pełnym emocji i wzruszeń uczniowie pożegnali się z mieszkańcami.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Nowy prorektor w PWSZ

Przez najbliższe dwa lata Agnieszka Grażul-Luft będzie odpowiedzialna za sprawy studenckie i dydaktyczne w Państwowej …

Kolejny rekord w grosikowej zbiórce

Coraz większa mobilizacja i coraz więcej kilogramów miedzianych grosiaków zbierają uczestnicy płockiej edycji akcji „Gorączka …