Najnowsze informacje

Przedszkole nr 3 już po remoncie

Zgodnie z zapowiedziami Miejskie Przedszkole nr 3 z oddziałami integracyjnymi zostało po feriach zimowych oddane do użytku. Uczęszcza do niego w tej chwili 178 dzieci, a placówka może przyjąć w sumie 185 maluchów.
Placówka jest bardzo duża: liczy dziewięć oddziałów, z których siedem jest oddziałami integracyjnymi. Budynek ma dziewięć sal: pięć na parterze, cztery na piętrze; przy każdej sali działa węzeł sanitarny. Są też schowki na pomoce dydaktyczne czy leżaki. – Od października 2016 roku przedszkole funkcjonowało gimnazjach nr 4 i 5. Dziś znajduje się w swojej starej, ale wyremontowanej siedzibie. Budynek jest ten sam, ale wnętrze zupełnie inne – mówił na zorganizowanej w ubiegłym tygodniu konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Miejskie Przedszkole nr 3 nie powstało w nowym, ale w zaadaptowanym na potrzeby placówki budynku dawnej stołówki Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych – od 1979 roku należy do gminy. Ze starego obiektu pozostał żelbetonowy szkielet i stropy. Budynek ten powstał jeszcze w latach 60. Obiekt ma dwa piętra (nie jest podpiwniczony), prawie 12 metrów wysokości i ponad 2,1 tys. metrów powierzchni użytkowej.
Miejskie Przedszkole nr 3 może przyjąć nawet 185 dzieci. Oprócz sal dydaktycznych budynek ma salę do rehabilitacji, gabinety między innymi logopedy, psychologa, pedagoga-terapeuty, tyflopedagoda czy rehabilitanta, pomieszczenia dla nauczycieli, pracowników administracji oraz salę gimnastyczną. – Przeprowadzka trwała dwa tygodnie. W poniedziałek, 29 stycznia przyjęliśmy uśmiechnięte dzieci i ich rodziców. W placówce jest dziewięć oddziałów, w tym siedem oddziałów integracyjnych – mówiła dyrektor przedszkola Małgorzata Wiśniewska.
Obiekt został podzielony na trzy strefy funkcjonalne: część dydaktyczną, żywieniową oraz administracyjną. W placówce znajdują się dwie klatki schodowe oraz trzy windy (z których dwie będą służyć do obsługi kuchni – jedna dla posiłków, czyli tzw. winda „czysta”, druga – na naczynia po posiłkach, czyli „brudna”).
W wyremontowanym obiekcie jest blok kuchenny (z niezależnym wejściem i dwiema windami do transportu posiłków i naczyń), szatnia z ogólnodostępną toaletą, pralnia z suszarnią i magazynami bielizny. – To, co wyróżnia nasze przedszkole, to parking na 48 pojazdów dla pracowników i rodziców – mówiła Małgorzata Wiśniewska.
W otoczeniu placówki powstały cztery place zabaw, każdy dla innej grupy wiekowej. – Powstanie też park sensoryczny – dodała Małgorzata Wiśniewska.
Projekt adaptacji wykonało białostockie Cad Plan Biuro Projektowe Maciej Dybacki. Wykonawcą prac była firma Global System. Prace zaczęła w październiku 2016 roku. Koszt przebudowy wyniósł 6,8 mln zł.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nowy prorektor w PWSZ

Przez najbliższe dwa lata Agnieszka Grażul-Luft będzie odpowiedzialna za sprawy studenckie i dydaktyczne w Państwowej …

Kolejny rekord w grosikowej zbiórce

Coraz większa mobilizacja i coraz więcej kilogramów miedzianych grosiaków zbierają uczestnicy płockiej edycji akcji „Gorączka …