Politechnika znów najlepsza

Kadra i studenci Politechniki mają powody do zadowolenia. Według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest to najbardziej oblegana uczelnia w Polsce. Jak pokazują dane z raportu, o jedno miejsce walczy tu średnio osiem osób.
Politechnika Warszawska Filia w Płocku umożliwia studiowanie na 2 z 5 najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce.
Płocka Filia PW w trwającym właśnie roku akademickim przyjęła na pierwszy rok studiów łącznie 524 kandydatów, czyli o około 10% powyżej planowanego limitu. W tegorocznym naborze największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: budownictwo i technologia chemiczna. W pierwszym etapie rekrutacji łącznie na wszystkich 5 kierunków kształcenia było blisko 2500 wskazań. Spośród wszystkich kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku zakwalifikowano do przyjęcia w pierwszej turze 648 osób: na budownictwo – 123, inżynierię środowiska – 81, mechanikę i budowę maszyn – 122, technologię chemiczną – 121, ekonomię – 201. Po drugiej turze na listę rezerwową zakwalifikowano dodatkowo 80 osób. W efekcie po dwóch turach kwalifikacji przyjętych zostanie łącznie 524 studentów.
Na nowy rok akademicki Filia PW w Płocku przygotowała 480 miejsc na studia stacjonarne pierwszego stopnia: po 90 miejsc na budownictwie, mechanice i budowie maszyn i technologii chemicznej, 60 na inżynierii środowiska oraz 150 miejsc na ekonomii. Na studia stacjonarne drugiego stopnia uczelnia przygotowała 140 miejsc, w tym na: budownictwo – 60, mechanikę i budowę maszyn – 30, technologię chemiczną – 50.
Trzeba dodać, że PW jest także najlepszą uczelnią akademicką według rankingu THE Times Higher Education, który uchodzi za jeden z najbardziej miarodajnych i rzetelnych.    rad

Zobacz kolejny artykuł

Koniec roku w DELTAKLUBIE

Jak zawsze ciekawie i widowiskowo zakończyli rok szkolny uczestnicy zajęć odbywających się w ramach DELTAKLUBU …

30 lat przedszkola

Jubileusz 30-lecia świętowali nauczyciele i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 „Tęcza” w Płocku. Z …