W Płocku poprawiało maturę 348 osób

Prawie trzystu pięćdziesięciu uczniów z płockich szkół zdecydowało się na poprawę wyników egzaminu maturalnego. W Płocku, podobnie jak i w całym kraju, najwięcej osób poprawiało matematykę, następnie – język angielski i język polski.
Jak informuje Krzysztof Lodziński, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, wśród uczniów ze szkół płockich zdecydowana większość pisała egzamin w „nowej formule”. – Jeśli chodzi o ilość uczniów poprawiających egzamin w tym roku, to chcąc odnieść się do poprzednich lat, (oczywiście z uwzględnieniem ilości osób piszących w danym roku egzamin) ich liczba jest porównywalna. Zbieżny z trendem ogólnopolskim był także wybór przedmiotów do poprawy, czyli najwięcej osób pisało egzamin z matematyki, następnie – z języka angielskiego i języka polskiego – przedstawiał informacje dotyczące poprawkowego egzaminu maturalnego w płockich szkołach, dyrektor Lodziński.
W płockich szkołach na poprawę matury decydowało się po kilka, kilkanaście osób. Jak można przeczytać na stronach szkół między innymi w Budowlance to 19 uczniów i 10 absolwentów. W Jagiellonce 12 uczniów, kolejnych kilkunastu w Ekonomiku.
Egzamin rozpoczęła część pisemna (22 sierpnia), kolejne dni były przeznaczone na egzaminy ustne (23-25 sierpnia). Wyniki matur będą przedstawione 12 września, tego dnia będą także szkołom przekazane świadectwa, aneksy i informacje o wynikach. Będą one dostępne na stronie OKE (panel ucznia). W przypadku matury poprawkowej arkusze nie będą zamieszczone na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Piszący nie będą mogli wcześniej sprawdzić, jak im poszedł egzamin.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …