Pierwsze starcie matematycznych gigantów

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu matematycznego „CONTINUUM 2017–2018” mają już za sobą pierwszy etap zmagań. Kilkuset utalentowanych matematyków ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych walczyło o punkty i przejście do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w marcu przyszłego roku.
Konkurs „CONTINUUM 2017–2018” to projekt przygotowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku i przedstawicieli płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Jak mówią organizatorzy, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pasjonujący się matematyką mają szansę sprawdzić się, rozwijać matematyczne pasje, a najlepsi z najlepszych zdobyć także wstęp na uczelnię bez egzaminów. Bo laureaci i finaliści konkursu ze szkół ponadgimnazjalnych mogą poza procedurą kwalifikacyjną dostać się na wybrany kierunek prowadzony na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii lub Wydziale Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Sponsorem wydarzenia jest PKN ORLEN.
W tym roku Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza i płocka filia PW już po raz trzeci zaprosiły do matematycznej rywalizacji. Etap I konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych odbył się 7 grudnia w ZSCE. Test wielokrotnego wyboru (20 zadań) rozwiązywało 68 uczniów. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywali zadania 8 grudnia w auli gmachu głównego PW Filii w Płocku przy ul. Łukasiewicza. Zgłosiło się 183 uczestników ze szkół w Płocku, Wyszogrodzie, Gostyninie, Sierpcu, Żurominie, Łowiczu, Włocławku, Lipnie i Kutnie.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Fascynujące zajęcia z matematyki

Fitness dla mózgu i popisy logiki Od września rozpoczynają się wyjątkowe zajęcia matematyczne dla uczniów …

Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna …