One cztery i pasje Małachowiaków

Cztery uczennice płockiej Małachowianki tworzą niezwykłą galerię swoich szkolnych koleżanek i kolegów. Konkretnie pokazują małachowiaków pełnych pasji. Ich talenty, zainteresowania, niezwykłe umiejętności. Po co? – By inspirować innych, dodać odwagi, pomóc odkrywać talenty, które być może pomogą w wyborze drogi zawodowej czy studiów. Wreszcie zachęcić do tego, by spojrzeli na siebie inaczej i zobaczyli, jacy są niezwykli, nie bali się pokazywać siebie i niesamowitych zdolności – mówią licealistki, które realizują w szkole projekt „Pokaż siebie”.
Ekipa projektowa to cztery dziewczyny z klasy humanistycznej IIe w Liceum Małachowskiego: Olga Borkowicz, Aleksandra Gajewska, Aleksandra Krakowska i Sandra Gumowska. – Nasze założenie jest proste: chcemy pokazać ciekawych ludzi, mających pasje. Na ścianie Małachowiaków jest już kilkanaście osób, które robią coś poza nauką. Coś, czego nikt by się po nich nie spodziewał. Projekt to także sposób na to, by zachęcić innych do poszukiwania w sobie talentów. Nasi bohaterowie i nasz projekt może być dla nich inspiracją – mówi Olga Borkowicz.
Rysują, grają, śpiewają
Wyjątkową galerię otwiera Gabrysia Szymańska z klasy Ig, która robi na drutach. Dzięki dziewczynom z klasy IIe można poznać Olę Wojewódzką (gra na waltorni) i Bartka Wiśniewskiego (gra na fortepianie) z klasy IIf, którzy pasjonują się muzyką i odnoszą ogólnopolskie oraz międzynarodowe sukcesy. To oczywiście nie koniec, bo Michał Kolankiewicz z klasy IId opowiedział o pasji tworzenia rzeczy niezwykłych z papieru, czyli sztuce origami. Alicja Świderska z klasy IIe mówiła o wielkiej pasji recytowania, Ola Cupta z klasy IIf o miłości do biegów, Adrian Stepniak z klasy IIIh o sportowej pasji, jaką jest gra w piłkę ręczną. Na długiej liście małachowiaków z pasją jest Ania Józefczyk z klasy IIg, która uwielbia fotografować, Iga Wiśniewska z klasy IId – zapalona miłośniczka jazdy konnej, Kacper Wójcik z klasy If – mistrz magicznych sztuczek.

 

Zobacz kolejny artykuł

Koniec roku w DELTAKLUBIE

Jak zawsze ciekawie i widowiskowo zakończyli rok szkolny uczestnicy zajęć odbywających się w ramach DELTAKLUBU …

30 lat przedszkola

Jubileusz 30-lecia świętowali nauczyciele i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 „Tęcza” w Płocku. Z …