O tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych rywalizowali w konkursie o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Zwycięzcą IV edycji został zespół ze Szkoły Podstawowej im. kpr. F. I. Grabowskiego w Bodzanowie.
Uczestnicy organizowanego przez Książnicę Płocką konkursu musieli zapoznać się z literackim menu, które było podstawą zadań konkursowych. W finale odczytywali poprawne brzmienie związków frazeologicznych, podawali przykłady ich użycia, pisali krótki tekst o ojczyźnie na temat „(…) dlaczego ciągle chcę, zasypiać w niej i budzić się” oraz „Nie pytaj co Tobie da, lecz co Ty możesz zrobić dla niej”. Na planszy ćwiczyli dokładne lądowanie plastikowym szybowcem.
W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn: SP nr 17, SP nr 14, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku, SP w Bodzanowie i dwa zespoły SP im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie.

(l.)
fot. archiwum KP

Zobacz kolejny artykuł

Nowoczesny sprzęt od ORLENU

Prawie 200 tysięcy złotych przeznaczył PKN ORLEN na zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego do płockich szkół …

Prorektor Janusz Zieliński w Złotej Księdze Absolwentów

Prorektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, w dniu obchodów Święta Politechniki Warszawskiej …