Nowoczesny sprzęt od ORLENU

Prawie 200 tysięcy złotych przeznaczył PKN ORLEN na zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego do płockich szkół ponadgimnazjalnych. Taki jest już zakupiony do pracowni chemicznych, fizycznych, kształcenia zawodowego w Małachowiance, III Liceum Ogólnokształcącym, IV Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości, Zespole Szkół Budowlanych nr 1 i Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie.
Wsparcie finansowe na doposażenie pracowni przedmiotowych w płockich szkołach realizowane jest w ramach zainicjowanego w tym roku Programu Edukacyjnego. PKN ORLEN obok wsparcia dla projektów popularyzujących naukę inicjuje własne działania w tym zakresie. Mają one na celu zapewnienie młodym pokoleniom możliwości pozyskiwania nowych umiejętności i kompetencji, a co za tym idzie, zachęcanie do zdobywania wiedzy. Stąd wdrożenie Programu Edukacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych, który został zainicjowany w ramach programu „ORLEN dla Płocka” i naukowego projektu ORLEN Discovery Camp. – PKN ORLEN angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. Dużą wagę przykładamy do edukacji dzieci i młodzieży. Stąd decyzja o zakupie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego dla sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych – mówi Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. rozwoju. – Unowocześnienie wyposażenia do nauki chemii, fizyki, mechaniki czy energetyki to inwestowanie przez ORLEN w rozwój przyszłych kadr. Jestem bowiem przekonany, że ich innowacyjne podejście do zagadnień chemicznych czy energetycznych będzie cennym kapitałem nie tylko dla samych uczniów, ale też przyszłych pracodawców – dodał Zbigniew Leszczyński.
PKN ORLEN zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu Edukacyjnego czyli: Zespołowi Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie, Zespołowi Szkół Budowlanych nr 1, III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej, IV LO z oddziałami integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego, Zespołowi Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego oraz LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Teresa Radwańska-Justyńska
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …