Nowa sala gimnastyczna

Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 18. W ubiegłym tygodniu obiekt został oficjalnie oddany do użytku.
Budowa nowej sali gimnastycznej trwała od czerwca 2017 roku do lutego tego roku. Wykonawcą inwestycji była firma Eurodom. Koszt inwestycji to 3,3 mln złotych. Obiekt ma wymiary 24 m na 26,2 m, wysokość 7,5 m. To w sumie blisko 630 metrów kwadratowych powierzchni. Główna część hali sportowej to oczywiście boisko przystosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę. Są też niewielkie trybuny, nagłośnienie i elektroniczna tablica wyników oraz szatnie, toalety, prysznice, pokój nauczycielski i miejsce do składowania sprzętu sportowego. – Spełniły się marzenia moje, rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzięki temu będziemy mogli organizować nie tylko rozgrywki sportowe, ale też wystawy plastyczne, spektakle teatralne i projekcje filmowe. Nowa sala już od dwóch tygodni tętni życiem – mówił podczas uroczystości otwarcia sali gimnastycznej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 Jarosław Kalaszczyński.

Reklama
O podjęciu decyzji o budowie sali gimnastycznej przy „Osiemnastce” mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Sala powstała bardzo szybko i sprawnie. Kiedy realizowaliśmy projekt termomodernizacji obiektów publicznych, a Szkoła Podstawowa nr 18 zyskiwała nowy wygląd, chcieliśmy też ocieplić starą salę gimnastyczną, ale okazało się, że obiekt nie nadaje się do remontu. Trzeba było podjąć decyzję o budowie nowej sali i znalezieniu na ten cel środków finansowych. Teraz możemy się cieszyć większą salą gimnastyczną z zapleczem, którego wcześniej w ogóle nie było – mówi Andrzej Nowakowski.
O potrzebach osiedla Skarpa, na którym znajduje się Szkoła Podstawowa nr 18, mówiła jej absolwentka, a dziś przewodnicząca rady rodziców, rady mieszkańców osiedla i radna miejska Małgorzata Ogrodnik. – Liczę na to, że serce pana prezydenta otworzy się na potrzeby Skarpy i całego miasta. To na tej sali odbywają się ważne rzeczy, także spotkania z panem prezydentem i mam nadzieję, że tu będą zapadały ważne decyzje – mówi Małgorzata Ogrodnik.
Głos zabrał także absolwent szkoły, a dziś nauczyciel wychowania fizycznego, trener i prezes MUKS Volley Płock Jerzy Chęciński. – To tu zakochiwałem się w sporcie i siatkówce. Miałem szczęście spotkać w tej szkole wuefistów, którzy zaszczepili we mnie miłość do sportu i dyscypliny, którą reprezentuję – tłumaczy.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …