Najfajniejsza klasa w mieście

To miała być taka nietypowa lekcja – przychodzę do szkoły, spotykam się z uczniami i opowiadam o pracy dziennikarza. Tak było, ale tylko do czasu, gdy wszystko nagle wymknęło się spod kontroli. Trafiłam na prawdziwą żyłę złota i talentów. Mowa o uczniach klasy 6b uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku.
Wszystko zaczęło się od pytania, co ciekawego dzieje się w ich klasie, czy np. mają zdolnych kolegów. Na pierwszy ogień poszedł Dominik Szczurowski, jak się okazało, klasowy mistrz piłki nożnej. Dominik od zawsze lubił kopać piłkę, w szkole robił to z takim potencjałem, że trafił do Szkolnego Klubu Sportowego i teraz reprezentuje szkołę na meczach. – Jest naprawdę dobry – zaznaczają koledzy, choć im również talentów sportowych nie brakuje, bo po krótkim wywiadzie okazało się, że pół klasy chodzi na SKS-y, a tam uczniów bez potencjału raczej nie przyjmują. To m.in. Arek Kruszewski, Aleksander Smoliński, Wojtek Waszkiewicz, Miłosz Miętus, Maciej Chmielewski, Marcel Sobociński, Hubert Chandlarski.
Doprawdy sportowa klasa, ale to nie koniec rewelacji, bo w 6b świetnie piłkę kopie też… dziewczyna.

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …