Najnowsze informacje

Na rowerach, deskach, rolkach

Przez cały maj uczniowie ośmiu płockich szkół będą dojeżdżali na lekcje na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. Szkoła, której uczniowie będą najbardziej aktywni, otrzyma 5 tys. zł nagrody. Natomiast klasa, której członkowie najchętniej i najczęściej będą dojeżdżali do szkoły w taki sposób, w nagrodę będzie mogła wybrać się na wycieczkę.
Pomysł zachęcenia uczniów do korzystania z takiej aktywnej formy dojeżdżania do szkoły jest realizowany w Płocku już po raz drugi. Tak jak i przed rokiem akcja wpisuje się w ogólnopolską kampanię Rowerowy Maj. W ruch idą rowery, hulajnogi, rolki oraz deskorolki. Na najaktywniejszych uczestników czekają nagrody.
Drugą edycję Rowerowego Maja zainaugurował zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 15, która zwyciężyła w ubiegłorocznej rywalizacji między szkołami. Zasady udziału w akcji są proste. – Każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny, tzn. na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody – mówili o zasadach udziału w akcji podczas inauguracji kampanii przedstawiciele płockiego ratusza. Gorąco zachęcali uczniów do aktywnego udziału – dla zdrowia oraz utrzymania dobrej kondycji. Nagrody również są zachęcające. Najlepsza szkoła otrzyma 5 tys. zł, najlepsza klasa w każdej szkole – wycieczkę na terenie miasta, a najaktywniejsi uczniowie – upominki.
Po ubiegłorocznej kampanii uczniowie coraz chętniej dołączają do takich akcji. W poprzedniej edycji udział wzięły trzy płockie szkoły podstawowe: SP 11, SP 12 i SP 15. W tym roku jest ich osiem: SP 11 przy ul. Kochanowskiego 11, SP 12 przy ul. Brzozowej 3, SP 13 przy ul. Sierpeckiej 15, SP 15 przy ul. Przyszkolnej 22, SP 16 przy ul. Piasta Kołodzieja, SP 20 przy ul. Janusza Korczaka, SP 22 przy ul. Czwartaków 6, SP 23 przy ul. Walecznych 20. Łącznie do udziału zgłosiło się ponad 4,1 tys. dzieci.
Do akcji przyłączyła się także Komenda Miejska Policji w Płocku. Policjanci odwiedzą uczniów wszystkich placówek, aby przypomnieć zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa. Najlepiej przygotowana szkoła (policjanci sprawdzą między innymi stan techniczny rowerów) otrzyma puchar przechodni. W poprzedniej edycji otrzymała go SP nr 11.

rad
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Nowy prorektor w PWSZ

Przez najbliższe dwa lata Agnieszka Grażul-Luft będzie odpowiedzialna za sprawy studenckie i dydaktyczne w Państwowej …

Kolejny rekord w grosikowej zbiórce

Coraz większa mobilizacja i coraz więcej kilogramów miedzianych grosiaków zbierają uczestnicy płockiej edycji akcji „Gorączka …