Mundur działa uspokajająco

Patrole miejskich strażników w okolicach gimnazjów

Specjalne patrole strażników miejskich można spotkać w okolicach płockich gimnazjów. Wszystko po to, aby było bezpieczniej. Dyrektorzy szkół są zadowoleni z takich działań.
Takie dwuosobowe patrole szkolne są trzy. Codziennie kontrolują dwa gimnazja. Strażnicy nie tylko patrolują teren wokół szkoły i jej najbliższego otoczenia, ale zaglądają też do budynku. Po każdym patrolu kontaktują się z dyrekcją gimnazjum. – Te działania to wynik naszych obserwacji rejonów gimnazjów, próśb dyrekcji szkół oraz postulatów samych rodziców – mówi rzecznik Straży Miejskiej Jolanta Głowacka.
Strażnicy baczną uwagę zwracają na palaczy. Mają zapobiegać bójkom, wymuszeniom, wandalizmowi. – Rzeczywiście te patrole działają – mówi dyrektor Gimnazjum nr 4 Arnold Krzysztof Denst. – U nas są przed godziną ósmą i na dwóch dużych przerwach. Patrolują nie tylko okolice szkoły, ale także wchodzą do budynku. I muszę przyznać, że efekt jest pozytywny. Jednak widok munduru działa na młodzież uspokajająco. I to nie tylko na naszych uczniów. Z rozmów z innymi dyrektorami wiem, że oni też są zadowoleni.
Ostatnio z wnioskami o patrole zwróciły się do Straży Miejskiej Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, Płocki Uniwersytet Ludowy oraz Jagiellonka. Tam strażnicy mają uprzykrzać życie palaczom i zwracać uwagę na osoby spoza szkoły.
Strażnicy patrolują też codziennie teren przy SP 12 i SP 20. Są tam rano, aby w czasie największego natężenia ruchu w obrębie szkoły dzieci bezpiecznie dotarły na lekcje.    GSZ

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …