Młodzi naukowcy

Niesamowite eksperymenty, praca godna naukowców i pasja do odkrywania naukowych tajemnic pod okiem akademickich nauczycieli – czyli działający w Płocku od kilkunastu lat DELTAKLUB. W tym roku po raz trzynasty uczniowie rozpoczęli zajęcia. A próbkę swoich dotychczasowych umiejętności zaprezentowali podczas uroczystej inauguracji.
To już inauguracyjna tradycja, że uczniowie biorący udział w zajęciach DELTAKLUBU przygotowują dla gości matematyczno-fizyczne i chemiczne pokazy. – Jesteście najlepszymi z najlepszych. Będziecie mogli uczyć się doświadczania rzeczywistości pod okiem mistrzów w swojej dziedzinie. Życzę wam, żeby to był czas autentycznie związany ze światem nauki. Niech nigdy nie zabraknie wam ciekawości jego odkrywania – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Na widowni w auli płockiego ratusza zasiedli nowi deltaklubowicze, nauczyciele, rodzice, dyrektorzy szkół oraz władze miasta. Goście nagradzali brawami prezentacje – efekt całorocznej pracy uczniów, a uczniowie zapewniali, że w kolejnym roku nadal będą podejmować naukowe wyzwania. Na zakończenie uczestnicy wysłuchali wykładu inauguracyjnego dr Stefanii Elbanowskiej-Ciemuchowskiej „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli o możliwościach poznawczych aparatury pomiarowej”.
Projekt jest finansowany ze środków Miasta Płocka. W projekcie uczestniczy rokrocznie około 130 uczniów.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …