Konkurs piosenki patriotycznej w SP 12 w Płocku

Z udziałem reprezentantów 17 przedszkoli, 13 szkół podstawowych, 4 szkół specjalnych, 5 gimnazjów i 4 szkół ponadgimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Powstańczej, zorganizowany przez szkołę i Kuratorium Oświaty w Warszawie.
– Jestem zauroczona waszymi przygotowaniami do konkursu. Moje serce się bardzo raduje, że za chwilę usłyszę piękne piosenki powstańcze w takim wykonaniu. To znakomita lekcja historii i patriotyzmu. Nie zazdroszczę jury, że będą musieli oceniać wykonane piosenki – powitała uczestników festiwalu mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Ireneusz Szychowski – przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej w Płocku, Robert Majewski – dyrygent chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Vox Singers”, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, Edward Wielgócki – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie, Małgorzata Podwójci – nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku i Ewa Ciastkowska – wizytator Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie.
W kategorii najmłodszych dzieci I miejsce jury przyznało dzieciom z Publicznego Przedszkola w Gozdowie, II – reprezentacji Miejskiego Przedszkola nr 37 w Płocku, a III – Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Rogozinie. Nagrodę specjalną przyznaną przez kurator Aurelię Michałowską otrzymał Marcel Rakowski z Miejskiego Przedszkola nr 29 w Płocku.
Wyróżnienia otrzymali: Miejskie Przedszkole nr 4, Miejskie Przedszkole nr 9, Miejskie Przedszkole nr 14, Miejskie Przedszkole nr 29, Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka z Oddziałami Integracyjnymi oraz Przedszkole Samorządowe w Sannikach.
Rozstrzygnięcie konkursu w kategorii szkół podstawowych: I miejsce – SP nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, II miejsce – SP im. Marii Konopnickiej w Gąbinie, III miejsce – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 w Płocku.
Wyróżnienia: SP im. Jana Pawła II w Starej Białej, SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Czermnie, SP z Oddziałami Gimnazjalnymi w Radzanowie, SP im. Czesława Hińca w Rogozinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wyszynie – SP im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie.
Szkoły specjalne: I miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach, II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Płocku, III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Płocku. Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa Specjalna w Mocarzewie.
Szkoły gimnazjalne: I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu, II miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Radzanowie, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.
Szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie, II miejsce – Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, III miejsce – III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Wyróżnienie: Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna …

Stany okiem Małachowiaka

O ten wyjazd walczyło ponad dwa tysiące uczniów z całej Polski. – Kiedy w drugim …