I kolejne podręczniki w tabletach

Zaczęło się od pomysłu nauczycieli, spodobało władzom miasta i uczniom. Dzięki temu w ubiegłym tygodniu przekazano do Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku kolejne tablety. To pomysł na odciążenie uczniowskich plecaków. W szkole lekcje będą prowadzone z multipodręczników, w domu dzieciaki będą uczyły się z tradycyjnych książek. A jak wygląda taka nowoczesna lekcja, zaprezentowano na pokazowej lekcji historii, którą poprowadziła Renata Cichocka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 jako pierwsi w Płocku zaczęli naukę z elektronicznych podręczników. Pierwsze, w ramach pilotażowego projektu „Lekki plecak”, uczniowie otrzymali w kwietniu 2016 roku. W maju pokazową lekcję z matematyki poprowadziła wicedyrektor Aldona Fijałkowska.
Projekt realizowany jest przez miasto Płock i współfinansowany przez PKN ORLEN. Naukę z elektronicznych podręczników zaczęli uczniowie klas czwartych tej szkoły. Korzystali z nich na lekcjach języka polskiego, matematyki, historii, przyrody. Tablety otrzymało wówczas 180 uczniów klas czwartych.
W ubiegłym tygodniu ruszyła druga edycja projektu. Tym razem uczniom przekazano 120 tabletów. – Start i kontynuacja projektu jest zasługą dyrekcji i nauczycieli tej szkoły. Od nich wyszedł taki pomysł. Władze miasta wspólnie z PKN ORLEN poparły go i dziś możemy wręczać kolejne tablety – mówił podczas uroczystości wręczania tabletów zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski.
Tak jak i tablety wręczone w pierwszej edycji, te będą służyły uczniom na lekcjach języka polskiego, historii, matematyki i przyrody. Taka formuła zajęć, jak mówiła podczas spotkania dyrektor SP 23 Liliana Tomaszewska, doskonale się sprawdza. Na tabletach są instalowane nie tylko podręczniki, ale także wszelkiego rodzaju aplikacje pozwalające uatrakcyjnić cały proces dydaktyczny. A cały projekt łączy w sobie dwa ważne elementy. Pokazuje nowy wymiar nauki i nowoczesne możliwości zdobywania wiedzy. Drugi ważny wymiar projektu to odciążenie szkolnych plecaków, które tracą szkodliwe kilogramy.
Szkoła Podstawowa 23 jest drugą z płockich placówek, gdzie uczniowie uczą się w takiej formule. Do projektu dołączyła również Szkoła Podstawowa nr 15. Tu przed kilkunastoma dniami w ramach projektu „Lekki plecak” przekazano 42 tablety. Będą z nich korzystali uczniowie klas IV–VII podczas lekcji przyrody, biologii, geografii, języka polskiego, matematyki, historii, języka angielskiego, fizyki i chemii.
Łącznie na realizację tej edycji projektu w obu szkołach przeznaczono 180 tysięcy złotych, z czego 100 tys. zł stanowią środki z budżetu miasta.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Fascynujące zajęcia z matematyki

Fitness dla mózgu i popisy logiki Od września rozpoczynają się wyjątkowe zajęcia matematyczne dla uczniów …

Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna …