Kogo szukają płockie firmy?

Jakich specjalistów poszukują płockie firmy i jacy fachowcy mają w najbliższym czasie szansę na zatrudnienie? Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć na organizowanych w płockiej „Siedemdziesiątce” Targach Branżowych. Uczniowie mogli od razu wypełnić formularze i przekazać swoje CV przyszłym pracodawcom.
Pomysł spotkania uczniów Zespołu Szkół Technicznych z ich potencjalnymi pracodawcami w takiej formule organizowany jest po raz pierwszy. Jego autorami są Joanna Skrzyńska (doradca zawodowy z ZST) i Sandra Soczewska (pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku). Organizację wspierali także wicedyrektor ZST Tomasz Kiciński i Zdzisław Borowski, kierownik warsztatów ZST.
Jak mówił podczas otwarcia targów dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku Dariusz Tyburski, bezpośredni kontakt i rozmowa z przedsiębiorcami jest dobrą formułą na zapoznanie i przedstawienie oczekiwań oraz możliwości obu stron. – Bardzo cieszę się cieszę, że firmy działające na lokalnym rynku pracy przyjęły zaproszenie i spotykamy się dziś. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje targów – mówił dyrektor Tyburski.
Uczestnicy targów obejrzeli film prezentujący zakres kształcenia w ZST. Głos zabrali przybyli goście: Marek Karpiński – prezes Naczelnej Organizacji Technicznej i szef utrzymania ruchu w PERN S. A., Radosław Młotkowski – dyrektor ds. technicznych w Płockiej Stoczni Rzecznej Centromost i Huig Spaargaren przedstawiciel firmy VEKA, Jan Walczak – dyrektor utrzymania ruchu i remontów w Naftoremont-Naftobudowa, Piotr Raczkowski – dyrektor ds. rozwoju w przedsiębiorstwie PORR S. A., Dawid Misiak – pracownik ds. WCN w CNH Industrial Polska, Andrzej Magierski – właściciel warsztatu AUTO-NAPRAWA, Natalia Markowska – członek zarządu i pracownik działu personalnego oraz Monika Żołnowska z PRECIZO sp. z o. o., Marta Sobala i Anna Nadwadowska z Agencji Pracy Randstad, Sylwia Dąbrowska z Agencji Zatrudnienia Adecco oraz Leon Pietrasiak – właściciel firmy LONEX Roboty Ziemne i Drogowe.
Przedstawiciele firm uczestniczących w targach podkreślali, że potrzebują pracowników, a targi dają możliwość ich znalezienia. Na płockim rynku pracy potrzebni są między innymi monterzy, operatorzy maszyn cnc, mechanicy, spawacze, monterzy konstrukcji stalowych i rurociągów. – Uczniowie chętnie korzystali z możliwości prowadzenia bezpośrednich rozmów. Mieli dużo pytań, wypełniali formularze, zostawiali swoje CV – mówili podsumowując pierwsze spotkanie pracodawcy. I wszyscy dodawali, że będą obecni na kolejnych edycjach.
Wystawcy byli bardzo zadowoleni z przebiegu wydarzenia i zadeklarowali swój udział w kolejnych edycjach.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Książkowy maraton w Bibliotece Pedagogicznej

Uwielbiają czytać, książki obowiązkowo zabierają ze sobą w podróże. Jak sami mówią, są stworzeni do …