Kacper Pawlak w gronie najlepszych maturzystów w kraju

Kacper Pawlak, tegoroczny absolwent Małachowianki (klasa matematyczno fizyczna), jest jednym z dwudziestu pięciu maturzystów w kraju, który wszystkie egzaminy maturalne zdał na 100%. Wyróżnienie i stypendium przyznawane uczniom mającym tak świetne wyniki na egzaminie maturalnym odbierze podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 września w Lublinie.
W tym roku maturę zdawało 247 840 uczniów. Znaleźć się w gronie kilkudziesięciu osób mających same „setki” na egzaminie maturalnym to ogromny sukces. I z pewnością na tak dobry wynik trzeba sporo pracować. – W tym roku tej pracy ze względu na egzamin maturalny rzeczywiście było sporo. Ale od razu dodam, że kujonem nie jestem. Ten sukces to efekt systematycznej pracy i odpowiedniego podejścia do nauki. Na maturalny wynik pracuje się już od pierwszej klasy liceum. Co ważne, trzeba pamiętać, że w nauce szkolnej najważniejsze jest, aby znaleźć to, co może otworzyć kolejną ścieżkę. Swoją uwagę i pracę należy poświęcić temu z czego będziemy mogli czerpać w przyszłości. I co najważniejsze – trzeba robić to dla siebie, nie dla ocen, nauczycieli. Tylko wtedy nauka i praca ma sens. Bo dzięki swojej pracy pójdę na wymarzone studia, a w przyszłości będę wykonywał zawód taki, jaki naprawdę chcę – mówi Kacper Pawlak.
Kacper na maturze zdawał sześć egzaminów pisemnych. Na poziomie podstawowym: język polski, matematykę i angielski. Na poziomie rozszerzonym matematykę, angielski, fizykę. – Z matematyki naprawdę wyczekiwałem tej setki. No ale nie spodziewałem się, że będzie ich aż tyle. Oczywiście, kiedy poznałem wyniki egzaminu, najpierw było zaskoczenie, a zaraz potem wielka radość. Przede wszystkim z tego powodu, że taki wynik dawał mi pewność przyjęcia na wybrane studia, czyli automatykę i robotykę na Wydziale Mechanicznym Energetyki Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, gdzie są wysokie progi punktowe. Ale kiedy poznałem swoje wyniki maturalne, wiedziałem, że mam pewne miejsce. Maksymalnie do zdobycia było 225 punktów, ja ich miałem 217 – mówił Kacper Pawlak.
Na maturze Kacper stawiał mocno na matematykę i fizykę. Jak mówi, oba przedmioty od zawsze były w kręgu jego zainteresowań.

Zobacz kolejny artykuł

Czy będzie strajk nauczycieli?

Nauczyciele w Polsce podnoszą postulaty dotyczące podniesienia ich płacy zasadniczej. Nie inaczej jest w Płocku. …