Najnowsze informacje

W Jagiellonce pierwsza międzynarodowa matura

Powyżej średniej światowej. Tak doskonały jest wynik uczennic Jagiellonki, które w tym roku zdawały pierwszy w historii szkoły międzynarodowy egzamin maturalny. Sukces tym większy, że dziewczyny nie tylko uzyskały średnią powyżej światowej, ale egzamin zdały w 100%.
Wyniki maturzystek potwierdził przekazany w ubiegłym tygodniu raport od International Baccalaureate Organization (Organizacji Matury Międzynarodowej). Autorkami jednego z największych w historii szkoły sukcesu są: Aleksandra Adamkowska, Anna Kulas i Maja Zalesińska. Dziewczyny bardzo dobrze zdały egzamin i spełniły wszystkie wymagania tego prestiżowego i ambitnego międzynarodowego programu edukacyjnego. Jak słyszymy w LO Jagiełły: – To bardzo duży sukces, bo zdawalność egzaminu na świecie wynosi jedynie około 80%, a dodatkowym wyzwaniem dla uczniów w Polsce jest pobieranie nauki w języku angielskim, który nie jest dla nich językiem ojczystym.
Maturalne zmagania rozpoczęły się już w pierwszym semestrze drugiej klasy. Wtedy właściwie trwała sesja egzaminacyjna. Uczennice przystąpiły do pierwszej części egzaminu ustnego z języka ojczystego. Następnie przez całe dwa lata uczestniczyły w kolejnych etapach ustnych egzaminów z języka polskiego, języków obcych, pisały eseje i prace badawcze z wybranych przedmiotów, w tym realizowały także program społeczny „CAS – creativity, activity, service”, którego celem było otwarcie uczniów na problemy społeczności szkolnej, lokalnej, narodowej, a także aspekty globalne.
Egzaminy pisemne Matury Międzynarodowej rozpoczęły się 3 maja 2017 roku i trwały do 19 maja. Uczennice musiały zdać egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z każdej z sześciu grup przedmiotów. – Nasze absolwentki wybrały język polski, angielski, francuski i niemiecki, historię i geografię, chemię i matematykę. Najlepiej wypadły egzaminy z przedmiotów humanistycznych i filologicznych – podsumowują w Jagiellonce.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Koniec roku w DELTAKLUBIE

Jak zawsze ciekawie i widowiskowo zakończyli rok szkolny uczestnicy zajęć odbywających się w ramach DELTAKLUBU …

30 lat przedszkola

Jubileusz 30-lecia świętowali nauczyciele i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 „Tęcza” w Płocku. Z …