Hymn na tysiąc głosów

W piątek, punktualnie o godzinie 11.11, wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Edukacji odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób cała szkolna społeczność włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Było podniośle i uroczyście. Na placu przed szkołą stanęło tysiąc czterdzieści osób z biało-czerwonymi balonami w asyście szkolnego sztandaru. O godzinie 11.11. wszyscy odśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego.
Zespół Szkół Centrum Edukacji dołączył do innych placówek w całym kraju, biorących udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” – pomysłu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki na pamiątkę wspólnego bicia „Rekordu dla Niepodległej” otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele i uczniowie nie tylko wspólnie odśpiewali Mazur Dąbrowskiego. Uroczystości były kontynuowane w szkolnej auli, gdzie zabrzmiały niepodległościowe nuty i piosenki jak znane wszystkim: „Wojenko, wojenko” czy „Pierwsza brygada”.

tekst i fot. rad

Zobacz kolejny artykuł

W Płocku bez dwóch zmian

W Płocku III Liceum Ogólnokształcące jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę kandydatów w …