Fascynujące zajęcia z matematyki

Fitness dla mózgu i popisy logiki
Od września rozpoczynają się wyjątkowe zajęcia matematyczne dla uczniów klas IV szkół podstawowych. Zajęcia dla matematycznych geniuszy będą realizowane w ramach projektu „WY (GRA) MY W MYŚLENIE”. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie zdecydują wyniki testu, który odbędzie się 11 września.
Projekt jest kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA dla uczniów mających matematyczne pasje i zainteresowania. Uczniowie zakwalifikowani do programu będą uczestniczyli w warsztatach fitness dla mózgu (26 godzin warsztatów z wykorzystaniem gier strategicznych, interaktywnych aplikacji, łamigłówek matematycznych i logicznych). Zaplanowana jest także wizyta w łódzkim Centrum Nauki Experymentarium, gdzie dzieci poznają zagadki Einsteina. W ramach zajęć „Popisz się logiką” uczniowie przygotują gry i łamigłówki, które zaprezentują podczas zajęć otwartych dla rówieśników.
O zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie zdecydują wyniki testu diagnostycznego, który odbędzie się 11 września, o godzinie 16.00 w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku. Wyniki będą opublikowane na stronie: www.deltaklub.plock.edu.pl. Uczniowie muszą przynieść zgody rodziców na udział w teście i projekcie (druki dostępne są na stronie: www.deltaklub.plock.edu.pl w zakładce – pliki do pobrania).
Bezpłatne zajęcia będą realizowane od 14 września do 15 grudnia. Warsztaty będą odbywały się we wtorki w godzinach od 16.00 do 17.30. Dodatkowych informacji o projekcie udziela Marzenna Kuć, tel. 24 366 53 66 wew. 122, e-mail: marzenna.kuc@mscdn.edu.pl.
rad
fot. pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Książkowy maraton w Bibliotece Pedagogicznej

Uwielbiają czytać, książki obowiązkowo zabierają ze sobą w podróże. Jak sami mówią, są stworzeni do …