Co z przedszkolem nr 17?

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta, pierwszej w tej kadencji, wrócił problem złego stanu technicznego Miejskiego Przedszkola nr 17 im. Małego Księcia przy ulicy Kossobudzkiego.
Głos w tej sprawie zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Głodkowska. – Problem przedszkola nr 17 porusza opinię społeczną już od dwóch lat i do tej pory nie udało się osiągnąć porozumienia. To jedno z dwóch płockich przedszkoli wybudowanych jeszcze w systemie ciechanowskim. W obecnej formie może istnieć tylko do 2021 roku. Mamy coraz mniej czasu, żeby zdecydować, co dalej z tym przedszkolem. Dwa lata temu powstała grupa, która sprzeciwiała się pomysłowi przeniesienia placówki na inne osiedle – mówiła Justyna Głodkowska.
W emocjonalnym wystąpieniu przewodnicząca Rady Rodziców wyliczała kolejne pomysły na rozwiązanie problemu, m.in. przeniesienie do budynku po gimnazjum. – Ostatecznie powstał pomysł zaadaptowania skrzydła Szkoły Podstawowej nr 3. Nie zgadzamy się z tym. W ciągu czterech dni zebraliśmy cztery tysiące podpisów, które nie są brane pod uwagę. Chcieliśmy, żeby przedszkole pozostało w dotychczasowym miejscu. W 2017 roku podczas głosowania nad budżetem obywatelskim prowadzono konsultacje, czy przedszkole ma zostać przeniesione do szkoły podstawowej, czy ma powstać nowy budynek w dotychczasowym miejscu. Pomysł budowy nowego przedszkola wygrał. To też nie zostało wzięte pod uwagę – dodaje Justyna Głodkowska.
Rodzice przedszkolaków z MP nr 17 obawiają się, że czas mija, a nie zapadają żadne decyzje dotyczące dalszych losów placówki. – Mam nadzieję, że będziecie państwo potrafili się zjednoczyć, tak jak w przypadku MP nr 3. Też był pomysł, żeby odejść od remontu, ale na na szczęście dziś dzieci chodzą do wyremontowanego przedszkola. Proszę państwa o jedno, bądźcie ponad podziałami – mówi Justyna Głodkowska.
Rodzice przedszkolaków obawiają się, że wyremontowany na potrzeby przedszkola budynek po Szkole Podstawowej nr 3 nie spełni wymogów bezpieczeństwa. – Dlaczego najmłodsi obywatele mają być zagrożeni? – dopytywała Justyna Głodkowska. – Nasi podopieczni nie będą mieli takich szans, jak dzieci w nowym budynku. Pan prezydent cały czas się upiera przy adaptacji, która nam nie odpowiada.
Wątpliwości starał się rozwiać prezydent Andrzej Nowakowski.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Czy będzie strajk nauczycieli?

Nauczyciele w Polsce podnoszą postulaty dotyczące podniesienia ich płacy zasadniczej. Nie inaczej jest w Płocku. …