Co z protestem nauczycieli?

Od nowego roku szkolnego do liceów, techników i szkół branżowych trafi podwójny rocznik. Naukę rozpoczną absolwenci klas ósmych podstawówek i klas trzecich gimnazjów. Jak zapewniała Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty, szkoły mają wolne miejsca. – W szkołach na terenie płockiej delegatury Kuratorium Oświaty nie ma zagrożenia, że lekcje będą odbywały się w przeładowanych klasach czy do nocy – mówiła Aurelia Michałowska na konferencji w Płocku. Na pytanie o ewentualny protest nauczycieli kurator odpowiadała: – Jestem przekonana, że nie odbędzie się w trakcie egzaminów.
Podczas spotkania w Płocku Aurelia Michałowska przedstawiła informacje dotyczące rekrutacji w nowym roku szkolnym. Roku bardzo istotnym, bo do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia wybierają się uczniowie klas ósmych podstawówek i klas III gimnazjów.
Łącznie w powiatach na terenie delegatury będzie 3325 absolwentów klas ósmych i 3144 III klas gimnazjów. Dla kończących naukę w klasach ósmych przygotowano 3606 miejsc. Dla absolwentów gimnazjów 3356 miejsc. W samym Płocku dla 1315 uczniów kończących naukę w podstawówkach przygotowano 2018 miejsc. Dla 1254 absolwentów III klas gimnazjalnych jest ich 1868.

tekst i fot. Teresa Radwańska – Justyńska

 

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …