Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna odsłona odbywającej się już po raz siódmy „Wakacyjnej przygody z bezpieczeństwem”.
O wakacyjnej akcji straży miejskiej informowaliśmy już czytelników Tygodnika Płockiego. Być może niektórzy z nich zauważyli w miniony czwartek, 19 lipca grupy dzieci i młodzieży krążące po centrum Płocka. Byli to uczestnicy „Biegu po wiedzę”. Star i meta znajdowały się w ogrodzie zoologicznym.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w 22 punktach rozrzuconych po centrum miasta i Starym Mieście. Uczestnicy mieli między innymi zmierzyć obwód Dębu Broniewskiego oraz przygotować trzy roztwory chemiczne o różnej barwie. Pracownicy jednego z marketów budowlanych przygotowali drewniane pudełko – dzieci musiały same zbić gwoździami deski. Był też praktyczny sprawdzian segregacji odpadów. Pytania i zadania do wykonania przygotowali również między innymi płoccy woprowcy, pracownicy Archiwum Państwowego, Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Nadleśnictwa Płock, Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, studenci PWSZ, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Wodociągi Płockie, strażacy z JRG nr 1, Książnica Płocka, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami, PCK. Na punktach oprócz przedstawicieli firm i instytucji można było spotkać także wolontariuszy. – Podczas biegu sprawdzana była wiedza, którą dzieci zdobyły podczas wcześniejszych spotkań w ramach „Wakacyjnej przygody z bezpieczeństwem”. Położyliśmy też nacisk na wiedzę z zakresu zapobiegania przemocy w rodzinie, uzależnieniom, agresywnym zachowaniom w szkole oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówią strażnicy z zespołu profilaktyki Agnieszka Andrzejewska i Bartosz Wielkopolski.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali drobne nagrody. Wywalczyli też nagrody rzeczowe dla swoich placówek.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Certyfikaty dla matematycznych prymusów

Sześćdziesięciu pasjonatów nauk ścisłych ze szkół płockich i powiatu płockiego odebrało certyfikaty ukończenia zajęć warsztatowych …