Najnowsze informacje

Aplikacja trójki maturzystów

Zapisali się, przybyli i zwyciężyli, zaskakując dosłownie wszystkich… siebie również. Mowa o zwycięzcach Hackathon City Coders. Był to pierwszy zorganizowany w naszym mieście maraton programowania. Zjawili się na nim studenci, zawodowi informatycy, a wygrali tegoroczni maturzyści z technikum informatycznego Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej.
Arkadiusz Cieplucha, Maciej Romanowski i Hubert Morawski pokonali wydawałoby się pewniaków. Ba, nawet zostawili ich daleko w tyle. Jako jedyni, zaledwie w ciągu 34 godzin stworzyli w pełni działającą aplikację.
„Chapeau bas” (czapki z głów) – podsumowali ich pracę specjaliści z firmy Qumak. W wielu firmach na wykonanie takiego zadania potrzeba dwóch tygodni i zespołu wykwalifikowanych pracowników. Tu zaskoczyło wszystkich trzech nastolatków, którzy „temat ogarnęli” w ciągu maratonowej doby.
Nie tylko z tego powodu są oni wyjątkowi. Zwycięzcy o Hackathon City Coders dowiedzieli się miesiąc temu. Informacja trafiła do nich w wydawałoby się najmniej odpowiednim momencie, dosłownie na chwilę przed maturą, która – jakby nie było – kumuluje wszystkie siły umysłowe uczniów. Podjęli jednak wyzwanie. – Rzuciliśmy się na głęboką wodę, startując z profesjonalistami. Liczyliśmy, że w ten sposób zdobędziemy cenny wpis do CV na przyszłość – mówi Arkadiusz Cieplucha.
Tymczasem wygrali. Główną nagrodą w maratonie były laptopy HP OMEN, zaprojektowane specjalnie dla graczy.

Zobacz kolejny artykuł

Koniec roku w DELTAKLUBIE

Jak zawsze ciekawie i widowiskowo zakończyli rok szkolny uczestnicy zajęć odbywających się w ramach DELTAKLUBU …

30 lat przedszkola

Jubileusz 30-lecia świętowali nauczyciele i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 „Tęcza” w Płocku. Z …

Jeden komentarz

  1. O proszę, jacy zdolni! Z “Bergerowej”! Brawo!