51. inauguracja w Politechnice

Prawie 800 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. O najważniejszych zadaniach dla kadry i studentów mówił prorektor płockiej filii PW prof. Janusz Zieliński. Składał także podziękowania dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych za bardzo dobrze przygotowanych kandydatów na studia, których Politechnika ma już 16,5 tysiąca.
W trakcie inauguracyjnego przemówienia prof. Janusz Zieliński podkreślał, że przyjęte do realizacji zadania w rozpoczynającym się roku akademickim wpisują się w założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. – Jest to przełomowy rok dla środowiska akademickiego. Trzy tygodnie temu w Krakowie odbył się kongres nauki, na którym przedstawiono fundamentalne założenia nowej ustawy. W zapisy te wpisują się przyjęte przed rokiem przez władze naszej uczelni założenia. Zamierzamy dalej udoskonalać jakość i konkurencyjność kształcenia. Rozwijać działalność naukowo – badawczą, zwłaszcza w kontekście dalszej współpracy uczelni ze środowiskiem biznesowym, przemysłem – mówił prorektor Janusz Zieliński.
Kontynuowane będą prace przy modernizacji bazy laboratoryjnej uczelni. Podstawowym zadaniem jest zwiększanie własnej kadry naukowej, doskonalenie własnej bazy i wprowadzanie nowych systemów informatycznych do obsługi studentów i pracowników.

Zobacz kolejny artykuł

Fascynujące zajęcia z matematyki

Fitness dla mózgu i popisy logiki Od września rozpoczynają się wyjątkowe zajęcia matematyczne dla uczniów …

Bieg po wiedzę

13 drużyn ze świetlic środowiskowych i osiedlowych wzięło udział w „Biegu po wiedzę”. To kolejna …