Zemsta za śmierć ojca?

Trwa śledztwo w sprawie strzelaniny na Zielonym Jarze

W poniedziałek, 6 listopada około godziny 16.30 doszło do strzelaniny na ulicy Batalionu Parasol na Zielonym Jarze. 24-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób. Podejrzany mógł chcieć zemścić się za zabójstwo ojca – to sprawa, która dziewięć lat temu wstrząsnęła Płockiem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.
Postrzelony został 63-letni mężczyzna. Po udzieleniu mu pomocy w szpitalu został przesłuchany w płockiej komendzie policji. – W wyniku przeprowadzonych działań płoccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Wezwani do Płocka policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali w jednym z mieszkań 24-letniego płocczanina – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Już od poniedziałku sprawą zajmowała się Prokuratura Okręgowa, która dzień później, 7 listopada wszczęła śledztwo. – W środę, 8 listopada potencjalny sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób – mówi rzecznik prokuratury Okręgowej prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska. – Mężczyzna nie przyznał się do winy. Złożył krótkie wyjaśnienia.

 

Zobacz kolejny artykuł

800 m kw. w ogniu

Tuż przed świętami wielkanocnymi Płockiem i okolicami wstrząsnęła informacja o ogromnym pożarze, który miał miejsce …