Najnowsze informacje

Zemsta za śmierć ojca?

Trwa śledztwo w sprawie strzelaniny na Zielonym Jarze

W poniedziałek, 6 listopada około godziny 16.30 doszło do strzelaniny na ulicy Batalionu Parasol na Zielonym Jarze. 24-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób. Podejrzany mógł chcieć zemścić się za zabójstwo ojca – to sprawa, która dziewięć lat temu wstrząsnęła Płockiem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.
Postrzelony został 63-letni mężczyzna. Po udzieleniu mu pomocy w szpitalu został przesłuchany w płockiej komendzie policji. – W wyniku przeprowadzonych działań płoccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Wezwani do Płocka policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali w jednym z mieszkań 24-letniego płocczanina – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Już od poniedziałku sprawą zajmowała się Prokuratura Okręgowa, która dzień później, 7 listopada wszczęła śledztwo. – W środę, 8 listopada potencjalny sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób – mówi rzecznik prokuratury Okręgowej prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska. – Mężczyzna nie przyznał się do winy. Złożył krótkie wyjaśnienia.

 

Zobacz kolejny artykuł

Cud, że nie doszło do tragedii

Płoccy policjanci ustalili kobietę kierującą samochodem volkswagenem new beetle, która na al. Piłsudskiego przejechała na …

System roweru miejskiego coraz bliżej

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przygotowanie i obsługę systemu roweru miejskiego w Płocku. Umowa …