Wielkie płockie wesele

Są dwie ślubne tendencje przewidziane na nadchodzący 2013 rok. Ci, dla których „13” jest szczęśliwa, na potęgę będą zawierać związki małżeńskie. Jeśli dla kogoś trzynastka jest pechowa, nawet nie pomyśli o oświadczynach, zaręczynach, a jeśli rezerwować będzie salę weselną, to dopiero na 2014 rok. Bez względu na to, czy ktoś ślub planuje w 2013 roku, czy też w dalszej przyszłości, warto było zajrzeć na VII Płockie Targi Ślubne do Galerii Wisła. Poznaliśmy tu najświeższe nowinki ślubnego biznesu.
Dziś już nie tylko młodzi otrzymują prezenty. Sami również wręczają je gościom w podziękowaniu, że przybyli na uroczystość. Chodzi o drobne upominki. Takimi gadżetami mogą być breloczki z datą ślubu pary młodej, mogą być też świeczki, kieliszki na smyczach.
– Modne są również grawery w szkle dla rodziców. Dostępnych jest wiele wzorów. To zarówno szklane kostki, jak i tafle w określonych kształtach i kolorach. Przedział cenowy to 50-250 zł – mówi Milena Jędrzejewska, kierownik działu sprzedaży Partner Premium.
Znajdziemy tu także wszystko, co potrzebne jest do wydrukowania zaproszeń, ozdobny papier, przyklejane koraliki, kwiatki, brokaty. Ciekawostką oferowaną przez firmę jest stempel do stemplowania weselnych gości. Dzięki znaczkowi na ręku nikt nie zapomni wrócić na poprawiny.
Polka Studio, oprócz pełnego przygotowania sali weselnej, ustawienia stołów, dobrania kolorystyki, oferuje nowożeńcom także ogromny ślubny plakat z wydrukowanym bezlistnym drzewkiem. Listki powstaną dzięki gościom weselnym, którzy na gałązkach odbiją swoje kciuki zanurzone w tuszu. Dopisać można jeszcze swoje imię i nazwisko i oryginalna pamiątka gotowa. Ciekawym pomysłem są również magnesy na lodówkę ze zdjęciem nowożeńców i datą ślubu.
Nowinki znajdziemy też w fotografii ślubnej. Oprócz typowej sesji u Aleksandry Bednarczuk można zamówić sobie fotografie na płótnie w formie obrazu na ścianę. Na pewno nie przypominają one słynnych portrecików naściennych par w sztucznych pozach, które pół wieku temu królowały w każdym domu. Są bardzo oryginalne i z klasą. A kiedy najlepiej umówić się na sesję? W dniu ślubu młodym towarzyszą pewne emocje, które warto uchwycić. Panna młoda jest też odpowiednio przygotowana, chodzi o makijaż czy też fryzurę. – Ale wtedy trudno namówić młodych, by np. położyli się na trawie. Sesja jest bardzo „usztywniona” – tłumaczy Olga Bedanrczuk. Zdradza też, że młodzi coraz częściej szukają wyjątkowych plenerów. Odchodzą od płockiego molo, czy też katedry. Z kolei cena sesji w Płocku waha się od 1500 do 3000 zł.
Podczas Płockich Targów Ślubnych w Galerii Wisła nie brakowało również pokazów mody i najnowszych kolekcji ślubnych. Był też pokaz kreacji wieczorowych zorganizowany przez Strefę Fashion, w którym udział wzięła m.in. znana modelka Ilona Felicjańska. Salony sukien ślubnych wystawiały w holu galerii swoje najlepsze kreacje. A co będzie modne w nadchodzącym sezonie? – Krótkie sukienki z przodu i długie z tyłu, jak również suknie bardzo dopasowane do sylwetki i pokryte koronką. Szalone panny młode mogą też założyć sukienki z dużą ilością tiulu, typowe dla bajkowych księżniczek – dowiadujemy się na stoisku Salonu Sukien Ślubnych „Sekret”. Dowiadujemy się również, że na wybraną suknię ślubną polskiego producenta trzeba czekać miesiąc, a zagranicznego nawet cztery, więc drogie panny młode, nie zostawiajcie zakupu sukni na ostatnią chwilę. A ceny sukienek zaczynają się od 1000 zł.
Na Targach, w konkursie „Wygraj Ślub”, można było zdobyć suknię ślubną, garnitur, obrączki i wynajem auta o łącznej wartości 10 000 zł. – A kto zdecyduje się na ślub w 2013 roku w Hotelu Tumskim, może zdobyć zwrot kosztów całego wesela – zachęca Jolanta Janczarek. Są jeszcze wolne terminy. Tutejsza sala może pomieścić do 250 osób. Piątkowe wesela mogą liczyć na 10-procentową zniżkę.
Na Targach prezentowały się również zespoły muzyczne, firmy dekoracyjne (pięknie udekorowany stół z Czardasza), a także wypożyczalnie aut, które proponują do ślubu pojechać sportowym chevroletem corvette albo klimatycznym fordem mustangiem.     BeeS
fot. Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska

Zobacz kolejny artykuł

Pielgrzymi z Płocka na Jasną Górę, wyruszą 6 sierpnia

W tym roku po raz 37 z Płocka wyruszy piesza pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną …

Gdzie się wybrać nad wodę?

Wakacje to doskonały czas, aby wybrać się nad wodę. Gdzie możemy spokojnie odpoczywać nie martwiąc …

Jeden komentarz

  1. Wszystko świetnie – wesele fajna sprawa. Tylko ze w Hotelu Tumskim napewno nie zmieści się 250 osób :D Polecam na wesele do 120 .